XXII Niedziela Zwykła 01.09.2019

1. Skończyły się wakacje i powraca dawny, niedzielny porządek Mszy św. Od dziś zostają wznowione Msze św. o godz. 1300 i 1800. Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 1800, nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu. Powracają także dawne godziny otwarcia kancelarii parafialnej, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 900-1100 i 1500-1700.
  2. W poniedziałek 2 września br. wspólną modlitwą rozpoczniemy nowy rok szkolny. Na Mszę św. o godz. 800 serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców, a także dyrekcje szkół oraz nauczycieli i katechetów. Dziękując za wakacyjny wypoczynek prośmy o Boże błogosławieństwo na nowy czas nauki i rozwoju. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi w najbliższym tygodniu podczas wszystkich Mszy św., aby nowy rok szkolny rozpocząć w łasce uświęcającej. W przyszłą niedzielę 8 września na Mszy św. o godz. 1130 poświęcenie tornistrów.
  3. Zbliża się dzień imienin Ks. Abp. Grzegorza Rysia. We wtorek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 1200 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta, po której w domu biskupim będzie można złożyć indywidualne życzenia.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca, 5 września, o godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. W pierwszy piątek miesiąca, 6 września, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i o 1730.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca, 7 września, o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. W tym dniu Koło Przyjaciół Radia „Maryja” i Telewizji „Trwam” organizuje pielgrzymkę do Torunia. Szczegóły w gablocie.
  7. Jak już informowaliśmy w zeszłą niedzielę Ks. Abp Grzegorz Ryś skierował do posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. dra Andrzeja Kociołka, jako nowego wikariusza. Serdecznie go witamy i życzymy Bożego błogosławieństwa na owocną pracę.
  8. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, do skarbonek i na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj jest specjalne wydanie „Niedzieli” w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. „Gość Niedzielny” pisze o Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. „Idziemy” zastanawia się co pcha do działania twórców Wielkiej Pokuty, Różańca do Granic i Polski pod Krzyżem? „Przewodnik Katolicki” pisze o siostrach katechetkach do zadań specjalnych. Jest także do nabycia miesięcznik dla dzieci „Ola i Jaś”.

† Jadwiga Cel, lat 67,

† Wojciech Mikołajewski, lat 65,

† Irena Stasiak, lat 88,

i † Barbara Szczepocka, lat 86.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia