IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

1. Rozpoczęliśmy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, które prowadzi o. Mateusz Pawłowski, oblat z Grotnik. Trwać będą do wtorku włącznie. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek odbywać się będą o godz. 700, 1700 i 1800. Przez te dwa dni od godziny 1500 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Prosimy o zapoznanie się z programem, który jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zmobilizujmy się, aby dobrze przeżyć dany nam od Boga ten święty czas. Poinformujmy naszych bliskich i znajomych. Pamiętajmy o modlitwie i sakramencie spowiedzi.
  2. Ci, którzy zostają w domach, mogą skorzystać z rekolekcji adwentowych prowadzonych przez ks. abp. Grzegorza Rysia, które odbędą się 20-22 grudnia o godz.: niedziela – 1900, poniedziałek i wtorek – 1800, i będą transmitowane w mediach społecznościowych archidiecezji.
  3. We wtorek 22 grudnia na Mszy św. o godz. 1800, kończącej rekolekcje, zostanie przekazane naszej parafii „Światło Betlejemskie”.
  4. W czwartek 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia, z którą związana jest tradycja wieczerzy wigilijnej. Przeżyjmy ją w duchu chrześcijańskiej tradycji z najbliższymi, we wzajemnej życzliwości. Niech temu rodzinnemu spotkaniu towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewanie kolęd, życzliwość i pokój. Tego dnia nie będzie Mszy świętej wieczornej. Natomiast o północy odprawiona zostanie tradycyjnie Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy.
  5. W uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  6. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii i w kancelarii. Zatroszczmy się o naszych sąsiadów, zwłaszcza starszych i chorych, aby dostarczyć im poświęcony opłatek. Są także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kalendarze misyjne.
  7. Z racji trwającej pandemii tradycyjny Orszak Trzech Króli w Łodzi odbędzie się w formie akcji charytatywnej. Tak, jak Trzej Królowie ofiarowali Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę, tak każdy z nas będzie mógł ofiarować swój dar dla Jezusa. Od dziś w każdej parafii dostępne są specjalne torby na „Dar dla Nowonarodzonego”, które można zabrać do domu i wypełnić produktami dla niemowląt i małych dzieci (np. mleko modyfikowane, kaszki, kosmetyki dziecięce, smoczki lub pieluszki). Swój dar będzie można złożyć od Świąt Bożego Narodzenia do 3 stycznia przy szopce w parafii. Trzej Królowie 6 stycznia przekażą wszystkie dary dzieciom z Domu Samotnej Matki oraz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Łupkowej.
  8. W dzisiejszą trzecią niedzielę miesiąca taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” znajdziemy List Papieża Franciszka do wiernych łódzkiego Kościoła z okazji 100-lecia erygowania diecezji łódzkiej. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem rodzinnej modlitwy wigilijnej. W podwójnym świątecznym tygodniku „Idziemy” znajdziemy kalendarz ścienny i śpiewnik z kolędami. „Przewodnik Katolicki” zawiera dodatek 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień stycznia.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† Żelisław Barczewski, lat 90,

† Andrzej Filipowicz, lat 69,

† Zbigniew Grabarczyk, lat 68,

† Hanna Kaszubska, lat 69,

i † Mieczysław Równy, lat 73.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia

Józefie, synu Davida, nie bój się (Mt 1, 20)

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi–Julianowie