Niedziela Palmowa 28.03.2021

1. Już po raz drugi w cieniu epidemii koronawirusa obchodzimy Niedzielę Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. Kulminacyjne dni Wielkiego Tygodnia to Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – pamiątka Ostatniej Wieczerzy, czyli ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa; Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa (obowiązuje post ścisły); Wielka Sobota – dzień milczenia i czuwania, którą kończy Wigilia Paschalna, rozpoczynająca obchody Wielkanocy. Nabożeństwa w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek o godz. 1800. Obrzędy Wigilii Paschalnej o godz. 2000, na który przynosimy świece.
  2. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek o godz. 1500 Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Ofiary zbierane do puszek podczas Nabożeństwa wielkopiątkowego przeznaczone zostaną na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej.
  3. Z Wielką Sobotą związany jest zwyczaj święcenia pokarmów na stół wielkanocny. W tym roku obrzęd ten odbędzie się przed kościołem od godz. 800 do godz. 1830. Święcenie pokarmów będzie co pół godziny, a w godzinach od 1000 do 1500 co kwadrans.
  4. Porządek Mszy świętych w Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Wielkanocny – jak w każdą niedzielę.
  5. Zachęcamy do spowiedzi przed Świętami Wielkanocnymi, szczególnie w pierwszych dniach Wielkiego Tygodnia. Spowiadamy podczas Mszy św. o 700, 730, 1700 i 1800. W Wielki Czwartek spowiedź będzie od godziny 1700, w Wielki Piątek od 1500, w Wielką Sobotę przez cały dzień do godz. 1830.
  6. W związku z nowymi ograniczeniami, od soboty 27 marca w naszej świątyni mogą przebywać maksymalnie 73 osoby. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  7. Taca gospodarcza w marcu jest w całości przeznaczona jest na opłatę faktury za ciepło w kościele. W ostatnim tygodniu na nasz kościół przekazano anonimowo: 500 zł i 100 zł. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” odpowiada na pytanie: czym jest dla mnie przebite Serce Jezusa? „Gość Niedzielny” pisze o operacji Kaplica, czyli akcji KGB przeciwko Janowi Pawłowi II. W „Idziemy” przeczytamy o Arcybractwie Męki Pańskiej. „Przewodnik Katolicki” zawiera dodatek 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień kwietnia.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Wojciech Jabłoński, lat 70,

† Mieczysław Masiarek, lat 80,

† Zofia Kłos, lat 85,

† Bogdan Runowski, lat 80,

i † Joanna Skąpiec, lat 82.