13. Niedziela Zwykła 27.06.2021

1. We wtorek 29 czerwca br. przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zebrane na tacę w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  2. W środę 30 czerwca o godz. 1730 ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas nabożeństwa o godz. 1730 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1730.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 lipca br. Szczegóły w gablocie.
  6. Rozpoczynamy czas wakacji. Dzieciom, młodzieży i dorosłym życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku, powierzając ich opiece Bożej. Jednocześnie apelujemy: nie zapominajcie o Panu Bogu, Mszy świętej niedzielnej i codziennej modlitwie. Dawajmy dobre świadectwo swojej wiary, wierności tradycjom religijnym i przywiązaniu do zasad moralnych wobec ludzi, których spotykamy.
  7. W okresie letnim ulega zmianie porządek Mszy świętych w niedziele. W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 1300 i 1800.  Msze święte w niedziele wakacyjne będą sprawowane o godz. 700,  830, 1000, 1130 i 1930. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  8. Czerwcowa taca gospodarcza przeznaczona jest na zakup płyt granitowych na remontowane schody. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy nowe zgromadzenie zakonne Małe Siostry Baranka. „Gość Niedzielny” przybliża miejsce śmierci św. Brata Alberta. „Idziemy” pisze o Wypoczynku we wspólnocie. „Przewodnik Katolicki” zawiera dodatek 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień lipca. Jest także najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Józef Kaszyński, lat 80,

† Zofia Lewa, lat 76,

† Janisław Skibiński, lat 85,

† Zofia Spychała, lat 87,

i † Marianna Stępień, lat 88.