IV Niedziela Zwykła – Ofiarowanie Pańskie 02.02.2020

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także obchodzony w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej Niedzieli miesiąca.
  2. 6 lutego jest pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 1730.
  3. 7 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rano po Mszy świętej o godz. 730 i po południu o godz. 1730.
  4. Inauguracja trzeciego etapu IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej odbędzie się w sobotę 8 lutego br. o godz. 1000 w Bazylice Archikatedralnej. Zapraszamy członków parafialnych zespołów synodalnych oraz wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu. W osobistej modlitwie prośmy o trwałe owoce Synodu w naszej Archidiecezji.
  5. W przyszłą Niedzielę 9 lutego zapraszamy uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 1800.
  6. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w Arenie Rodzin, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 1900. Przybyć można już godzinę wcześniej, razem z dziećmi, dla których będą zorganizowane zajęcia. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny.
  7. Porządek „kolędy” w tym tygodniu jest następujący:

03.02.2020 (poniedziałek) od godz. 1600: ul. Kalinowa, ul. Osinowa , ul. Morwowa, ul. Kniaziewicza 9, 9a, 11, 13, 15.

04.02.2020  (wtorek) od godz. 1600:  ul. Jana 2, ul. Kniaziewicza 4, ul. Olsztyńska 1/5.

05.02.2020  (środa)  od godz. 1600: ul. Jana 12.

W środę 5 lutego i w czwartek 6 lutego od godz. 1600 będą uzupełnienia kolędy. Zapraszamy osoby, który były nieobecne, a pragną przyjąć księdza, by razem się modlić i prosić o Boże błogosławieństwo, o zgłoszenie wizyty w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

1. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na zakony kontemplacyjne. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone podczas kolędy, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Z „Niedzieli” dowiemy się kim są paulini. „Gość Niedzielny” pisze o powołaniach z Facebooka. „Idziemy” odpowiada na pytanie: Dla kogo Komunia Święta? „Przewodnik Katolicki” rozważa jak rozmawiać z Bogiem osobiście? Jest także tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś”.
  3. W ostatnim tygodniu odeszły od nas:

† Alicja Jasińska, lat 97,

† Krystyna Oset, lat 72,

† Irena Pawlak, lat 93,

† Leokadia Szpak, lat 99,

i † Elżbieta Wróbel, lat 70.

Modlitwa za IV Synod Archidiecezji Łódzkiej

Boże Wszechmogący w Trójcy Świętej Jedyny,

Ty mocą Ducha Świętego prowadzisz i ożywiasz cały Kościół – Oblubienicę Chrystusa.

Zgromadzeni we wspólnocie Łódzkiej Owczarni,

pragniemy razem wyruszyć w drogę,

aby dobrze przygotować się do jubileuszu stulecia jej powstania

poprzez owocne przeżycie IV Synodu naszej Archidiecezji.

Prosimy Cię, Ojcze Miłosierny,

aby młodzież otwierając się na Światło Wiary

wzrastała w latach, mądrości i łasce u Ciebie i u ludzi

oraz odważnie kroczyła za Jezusem i Jego nauką.

Błagamy Cię, Jezu – Synu Boga Żywego,

uczyń każdą z naszych rodzin miejscem komunii, Wieczernikiem modlitwy

i autentyczną szkołą Ewangelii,

aby Radość Miłości w niej przeżywana

stała się także radością Kościoła.

Wzywamy Cię, Duchu Święty Ożywicielu,

aby nasze parafie – wspólnoty uczniów misjonarzy

stały się środowiskami słuchania Słowa, adoracji i celebracji,

dialogu, ofiarnej miłości, świadectwa i dzielenia się wiarą.

Niech Radość Ewangelii dotrze do każdego człowieka

i niech nikt nie zostanie pozbawiony jej światła.

Maryjo, Matko Kościoła,

prowadź nas i wspieraj w synodalnej pielgrzymce wiary!

Święty Józefie, Patronie naszej Archidiecezji, módl się za nami!

Święta Faustyno, Apostołko Bożego Miłosierdzia, módl się za nami!

Święty Maksymilianie, Patronie Rodzin, módl się za nami!

Wszyscy święci i błogosławieni Archidiecezji Łódzkiej, módlcie się za nami!