XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020

Drodzy Bracia i Siostry,

szybkimi krokami zbliżamy się do Jubileuszu 100-lecia powstania Diecezji Łódzkiej. Jubileusz ma głównie wymiar duchowy, ale chcemy też wyrazić naszą wdzięczność wobec Pana Boga za dar Diecezji Łódzkiej w wymiarze materialnym. Będzie to budujący się Dom Opieki „Pomocna Dłoń” w miejscowości Kaszewice koło Bełchatowa. Dom Opieki dla ludzi starszych, potrzebujących wsparcia będzie oddany do użytku w styczniu 2021 roku. Przed nami jeszcze kosztowne prace wykończeniowe i wyposażenie tego obiektu. Dlatego ofiary na tacę złożone w niedzielę 13 września przeznaczone zostaną na sfinansowanie trwających prac budowlanych i zakup niezbędnego wyposażenia. Niech każda złożona przez Was ofiara na ten cel będzie też konkretną odpowiedzią na zachętę Papieża Franciszka, „aby nasze parafie i wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności”.

+ Grzegorz Ryś, Arcybiskup Metropolita Łódzki

1. Kończą się wakacje i powraca dawny, niedzielny porządek Mszy św. Od przyszłej nedzieli zostają wznowione Msze św. o godz. 1300 i 1800. Ze względu na epidemię koronawirusa kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500-1700.
  2. We wtorek 1 września br. wspólną modlitwą rozpoczniemy nowy rok szkolny. Na Mszę św. o godz. 1700 serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców, a także dyrekcje szkół oraz nauczycieli i katechetów. Dziękując za wakacyjny wypoczynek prośmy o Boże błogosławieństwo na nowy czas nauki i rozwoju. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi w najbliższym tygodniu podczas wszystkich Mszy św., aby nowy rok szkolny rozpocząć w łasce uświęcającej. W przyszłą niedzielę 6 września na Mszy św. o godz. 1130 poświęcenie tornistrów.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca, 3 września, o godz. 1730 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  4. W pierwszy piątek miesiąca, 4 września, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730 i o 1730.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 5 września, o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
  6. Po przerwie wakacyjnej w czwartek 10 września br. wznawia działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Pomoc udzielana jest w każdy czwartek od godz. 1700. Do korzystania z pomocy zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące z terenu naszej parafii. Zwracamy się z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można składać w Punkcie Pomocy w budynku przy dzwonnicy w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Zapraszamy również chętnych do pomagania.
  7. Z racji 100-lecia diecezji organizowana jest jubileuszowa pielgrzymka Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, która odbędzie się w sobotę 12 września br. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
  8. Zakończył się remont górnej elewacji i gzymsów kościoła. Odpadające kawałki tynku stanowiły zagrożenie dla przechodniów. Częściowo rozebrano komin na kościele, który groził zawaleniem. Odnowione zostały dwa krzyże na dachu świątyni.
  9. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  10. W niedziele 13, 20 i 27 września br. odbędą się w naszej parafii Pierwsze Komunie Święte na Mszach św. o godz. 1000 i 1130. Ze względu na epidemię prosimy parafian o udział w innych godzinach sprawowania Eucharystii. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o Trzech wielkich Kościoła i Solidarności oraz o Mocarzach ambon. „Gość Niedzielny” przypomina postać Matki Teresy z Kalkuty i przybliża Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. „Idziemy” pisze o pomocy niesionej przez Caritas Polska w walce z epidemią. „Przewodnik Katolicki” zawiera dodatek „5 minut z Bogiem – modlitwa na każdy dzień września”.

† Elżbieta Nizioł, lat 80,

† Stanisław Kazubiński, lat 89,

† Genowefa Postek, lat 80,

i † Zofia Rychlik, lat 97.