XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020

1. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  2. W przyszłą Niedzielę 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone kwiaty i lampki, które zaniesiemy na groby naszych drogich zmarłych jako symbol wiernej miłości i pamięci. Nie będzie Mszy św. na pobliskim cmentarzu św. Rocha przy ul Zgierskiej.
  3. Penitencjaria Apostolska, na specjalne polecenie Jego Świątobliwości papieża Franciszka, postanawia, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam gdzie są one zakazane:

– Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne dni tego samego miesiąca, aż do jego końca.

– Odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę przed lub po lub w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

– Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

1. Przez całą Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 do 8 listopada, modlimy się w naszym kościele wypominkami w niedzielę po Mszy o godz. 1800, a w dni powszednie o 1730.
  2. W przyszły poniedziałek 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane o godz. 700, 730, 900, 1700 i 1800 . Nabożeństwo żałobne z wypominkami za zmarłych po Mszach św. o godz. 900 i 1700.
  3. Przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele pod chórem, w zakrystii i w tygodniu w kancelarii, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  4. Nasi ministranci rozprowadzają znicze na groby zmarłych. Całkowity dochód jest przeznaczony na działalność Służby Liturgicznej Ołtarza, która odgrywa ważną rolę w dobrym przeżyciu Liturgii. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów.
  5. W zakrystii można już nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2020, a także kalendarze misyjne Sióstr Służebniczek NMP NP.
  6. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
  7. Październikowa taca gospodarcza jest przeznaczona na utrzymanie kościoła. Dzisiejsza taca jest na misje. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  8. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” dowiemy się w jak ekstremalnych warunkach działa obecnie nasza służba zdrowia i jacy ludzie w niej pracują, a także jacy my jesteśmy, gdy czujemy się zagrożeni. „Gość Niedzielny” pisze o mocy zaufania Bożej Opatrzności. „Idziemy” przybliża nowe grupy i ruchy w Kościele, które swoją duchowość opierają na rozważaniu tajemnic różańca. „Przewodnik Katolicki” jest z dodatkiem 5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień listopada.
  9. We wtorek 27 października mija 25. rocznica śmierci bpa Jana Kulika, wieloletniego proboszcza naszej parafii. Módlmy się za niego i tych, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† s. Anna Lisiecka, służebniczka NMP NP, lat 98,

† Krystyna Chabiera, lat 91,

i † Grażyna Gruchot, lat 71.

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia