20 Niedziela Zwykła 14.08.2022

1. Jutro 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To także 102. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę wakacyjną. Po każdej Eucharystii tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już po raz 97. wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Szczegóły znajdują się w gablocie. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii do grupy duchowej. Trwa Nowenna w intencji tegorocznej Pieszej, którą odmawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 1700, a w niedziele i uroczystość po Mszy św. o 1000.
  3. Zachęcamy do udziału w listopadowej Pielgrzymce do Ziemi Świętej. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Tomasza Sowika.
  4. Dzisiaj zbiórka ofiar na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi. Za tydzień taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
    „Niedziela” przybliża postać wybitnego pisarza Ignacego Krasickiego, który był księdzem, biskupem i prymasem Polski. W „Gościu Niedzielnym” znajduje się dodatek: Biblia audio CD, Księgi Historyczne cz. II. „Idziemy” pisze o Cudzie, który zatrzymał bolszewicką Rosję w roku 1920. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o wizycie abpa Grzegorza Rysia, który przyglądał się akcji pomocowej prowadzonej w Bejrucie. Jest również do nabycia najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jan Miklaszewski, lat 86,

† Alicja Sałacińska, lat 90,

† Wacław Iwańcz, lat 84,

i † Jerzy Krzemiński, lat 87.