4. Niedziela Zwykła 29.01.2023

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800, w ramach nabożeństwa, pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia o pokój na świecie, w Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.
  2. W środę 1 lutego o godz. 1830 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej (w oratorium na plebani). W każdą pierwszą środę miesiąca możemy pogłębić wiedzę biblijną i uczyć się modlitwy słowem Bożym.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca, 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o Siostrach Karmelitankach, Służebniczkach i Tereskach. Zgodnie z tradycją liturgiczną na Mszę św. przynosimy do poświęcenia świece. W tym dniu odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych Archidiecezji Łódzkiej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie oraz zakonne po Mszy św. o godz. 1700.
  4. 3 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 730 i o godz. 1730.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca, 4 lutego, o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Różaniec wynagradzający o godz. 1730.
  6. Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku, zapraszamy na spotkanie formacyjne w następną niedzielę 5 lutego, po Mszy św. o godz. 1800.
  7. Dziękujemy parafianom, którzy w ramach tegorocznej „kolędy” zapraszają nas do siebie. W poniedziałek 30 stycznia od godz. 1600 odwiedzimy mieszkańców bloku przy Kniaziewicza 4. W poniedziałek i we wtorek od godz. 1600 będą uzupełnienia kolędy. Zapraszamy osoby, który były nieobecne o zgłaszanie wizyty w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  8. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Piotr Pertkiewicz, lat 67,

† Dariusz Zawicki, lat 60.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.