1. Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

1. Wielki Post, przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, jest czasem wyciszenia, modlitwy, postu oraz praktykowania uczynków miłosiernych względem duszy i ciała. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 1730 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 1800 dla dorosłych. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715, z nauką pasyjną ks. dra Andrzeja Kociołka.
  2. Rozpoczęło się także wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych naszego miasta – w naszej świątyni w piątek 17 marca o godz. 1800 Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Władysław Ziółek.
  3. W środę 1 marca o godz. 1830 odbędzie się spotkanie grupy biblijnej (w oratorium na plebani). W każdą pierwszą środę miesiąca możemy pogłębić wiedzę biblijną i uczyć się modlitwy słowem Bożym.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca (2 marca) wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania kapłańskie oraz zakonne po Mszy św. o godz. 1700.
  5. W pierwszy piątek miesiąca (3 marca) wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 730.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca (4 lutego) o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Różaniec wynagradzający o godz. 1730.
  7. Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku zapraszamy na spotkanie formacyjne w niedzielę 5 marca po Mszy św. o godz. 1800.
  8. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna można pod chórem pobrać specjalne skarbonki, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy naszej parafii.
  9. Dzisiaj zbiórka ofiar na tacę na budowę kościołów Archidiecezji Łódzkiej. Lutowa taca gospodarcza jest przeznaczona na montowane w kościele pompy ciepła. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” zaprasza do pierwszego rozważania rekolekcji wielkopostnych ks. Krzysztofa Pawliny. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym jak upominać i nie zgrzeszyć oraz o osobie Ignacego Łukasiewicza, twórcy lampy naftowej. „Idziemy” pisze o tajemnicy zła i podkreśla ogromne znaczenie sakramentu spowiedzi w życiu dziecka. „Przewodnik Katolicki” przybliża Drogę Lwa, która uczy mężczyzn jak dbać o ducha, ciało i psychikę.
  11. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Wacława Pawłowska, lat 84,

† Bronisław Brykner, lat 82,

i † Maria Kumorek, lat 77.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie