Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 1.04.2018

  1. Obchodzimy dziś niedzielę wielkanocną, czyli niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Jutro poniedziałek wielkanocny. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Podczas Mszy świętych zbiórka ofiar do puszek na potrzeby KUL.
  3. Poczuwamy się także do obowiązku, zgodnie z tradycją, wyrażenia życzeń i podziękowań pod adresem naszych parafian. Życzymy wszystkim, i parafianom i gościom, radosnego przeżycia Świąt oraz Bożego błogosławieństwa na co dzień. Dziękujemy wszystkim uczestnikom nabożeństw Wielkiego Tygodnia. Wdzięczność kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w godne przygotowanie tych dni: asyście parafialnej, liturgicznej służbie ołtarza, harcerzom, Siostrom Służebniczkom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji kaplicy nawiedzenia, ołtarza i wszystkim wiernym uczestniczącym w tych nabożeństwach. Wyrażamy podziękowanie firmie Heleny Skrzydlewskiej za kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. 6 kwietnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8oo  wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Jezusowego. O godz. 17.00 Msza święta dla dzieci.
  5. 7 kwietnia, z racji na I sobotę miesiąca, o godz. 8.oo Msza święta w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”.
  6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas Archidiecezji Łódzkiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do wspierania naszego Parafialnego Ośrodka Charytatywnego.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. We wszystkich katolickich czasopismach przeważają treści poświęcone Wielkanocy. Przed decyzją, które czasopisma wybrać, można zapoznać się z nimi w zakrystii.
  8. Prośmy o Boże błogosławieństwo, aby przeżycie świąt wielkanocnych umacniało naszą wiarę i  napełniało radością.