Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim 05.01.2020

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. Jutro w poniedziałek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
  3. W Uroczystość Trzech Króli o godz. 1100 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi przy Placu Wolności Ks. Abp Grzegorz Ryś będzie przewodniczył Mszy św., po której około 1200 sprzed kościoła wyruszy barwny Orszak Trzech Króli. Na zakończenie ok. godz. 1315 przed Katedrą odbędzie się koncert kolęd zespołu Golec uOrkiestra. Zachęcamy rodziny, aby w strojach kolędników, uczestniczyły w Łódzkim Orszaku Trzech Króli.
  4. Z Uroczystością Objawienia Pańskiego związany jest obrzęd poświęcenia kadzidła, kredy i wody. Kredą oznacza się drzwi, wodą kropi się mieszkanie i dymem kadzidła wypełnia dom na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Siostry Służebniczki rozprowadzać będą kadzidło, kredę i wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na misje w Zambii i na Syberii, gdzie posługują siostry. Natomiast zbiórka ofiar na tacę w Trzech Króli przeznaczona jest na misje.
  5. W przyszłą niedzielę 12 stycznia święto Chrztu Pańskiego i koniec okresu liturgicznego Narodzenia Pańskiego. Tego dnia opłatek Asysty i Żywej Róży odbędzie o godz. 1600.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjmują nas po „kolędzie”. Porządek „kolędy” w tym tygodniu jest następujący:

07.01.2020  (wtorek) od godz. 1600: ul. Julianowska 9

08.01.2020  (środa)  od godz. 1600: ul. Kochanowskiego 1/3 kl. I -VI

09.01.2020 (czwartek) od godz. 1600: ul. Kochanowskiego 1/3 kl. VII i VIII, ul. Julianowska 5/7 kl. I -IV

10.01.2020 (piątek) od godz. 1600: ul. Julianowska 5/7 kl. V-X

11.01.2020 (sobota) od godz. 1000: ul. Julianowska 5/7 kl. XI, XII i XIII,
ul. Julianowska 3, ul. Kochanowskiego 4, 6/8, 10 i stare bud.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” jest z dodatkiem specjalnym Modlitwy w każdym czasie. „Gość Niedzielny” pisze o wciąż aktualnym przesłaniu Kard. Stefana Wyszyńskiego. „Idziemy” przybliża mędrców przybyłych do Jezusa, aby oddać Mu pokłon. „Przewodnik Katolicki” pisze o Kolędowej szansie. Jest najnowszy numer tygodnika dla dzieci „Ola i Jaś”. Można także nabyć nasz parafialny kalendarz na nowy 2020 rok. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto i na tacę oraz z racji kolędy składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Jadwiga Paluszkiewicz, lat 81,

† Henryka Wojciechowska, lat 90,

† Czesław Wojtyś, lat 70,

† Maria Zambrzycka, lat 81,

i † Zygmunt Zieliński, lat 82.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…     

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.