Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

II Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020

 

 1. Wielki Post jest dobrą okazją do głębokiej rewizji swojego życia. Trudno sobie wyobrazić przemianę życia bez dobrego przeżycia rekolekcji w tym świętym czasie. Dzieci szkół podstawowych z terenu naszej parafii rozpoczną swoje rekolekcje wielkopostne w poniedziałek 16 marca. Rekolekcje dla ogółu wiernych odbędą się w dniach od 22 marca (IV Niedzieli Wielkiego Postu) do środy 25 marca. Módlmy się, aby okres Wielkiego Postu i pragnienie nawrócenia pomogło nam w otwarciu się na innych, w dostrzeżeniu godności tych, z którymi budujemy Kościół – nasz wspólny dom.
 2. Zaplanujmy udział w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci jest o godz. 1730 i dla dorosłych po Mszy św. o godz. 1800. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w każdą niedzielę o godz. 1715.
 3. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna można pod chórem pobrać przekazane do parafii skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które przyniesiemy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego i przekażemy Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy naszej parafii.
 4. Trwa wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych naszego miasta. W naszym kościele w piątek 20 marca o godz. 1800 Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś.
 5. Młodzież I klas szkół ponadpodstawowych, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2020 roku, zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 na spotkanie formacyjne do budynku przy dzwonnicy.
 6. W czwartek 12 marca ks. prałat Grzegorz Kopytowski obchodzi imieniny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji solenizanta.
 7. W niedzielę 7 czerwca br. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. Aby wejść na plac celebry konieczne są karty wejściowe, dlatego osoby, które chcą uczestniczyć w tym wydarzeniu prosimy o zapisywanie się w najbliższym tygodniu w zakrystii lub w kancelarii. Istnieje możliwość pojechania ze stacji Łódź Fabryczna lub Łódź Widzew i powrót pociągiem specjalnym.
 8. Od 28 lutego w kinach jest film „Najświętsze Serce”. Zachęcamy do obejrzenia obrazu hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu, przybliżającego wiernym źródła, historię i znaczenie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na potrzeby polskich misjonarzy. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy o misji, rozlicznych dziełach i fenomenie sukcesu Caritas Polska. „Gość Niedzielny” pisze o sile matczynej modlitwy. Z „Przewodnika Katolickiego” poznamy ekranową historię ks. Jana Ziei. Jest także tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś”.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Janina Sypniewska, lat 97,

i † Zdzisław Ostrzycki, lat 86.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.