Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

  1. Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego:

W obliczu zagrożenia epidemią, zachęcam wszystkich do ufnej modlitwy o jej opanowanie i oddalenie. Proszę o szczególną modlitwę za wszystkich chorych, ich najbliższych oraz za służbę zdrowia. Zalecam odśpiewanie w tych intencjach Suplikacji po każdej Mszy św. przed końcowym błogosławieństwem. Proszę również, aby z całą roztropnością stosować się do zaleceń odpowiednich władz i służb, których celem jest powstrzymanie epidemii. Ponieważ duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w Mszach św. nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób.

Przypominam o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę, co w obecnej nadzwyczajnej sytuacji może być, zwłaszcza w przypadku osób chorych czy narażonych na zarażenie, konieczną formą miłości bliźniego. Wiem, że dla niektórych osób może to stanowić duchową trudność, ale pamiętajmy, że to miłość jest ostatecznym wypełnieniem każdego prawa i to ona każe nam zadbać o dobro i zdrowie osób, z którymi łączy nas wspólnota liturgiczna. Serdecznie wszystkim błogosławię.

+ Grzegorz Ryś

Arcybiskup Metropolita Łódzki

  1. W związku z epidemią koronawirusa zawieszone są wszystkie nabożeństwa, z wyjątkiem codziennych Mszy św. Nie ma także spotkań grup formacyjnych i modlitewnych w parafii, a także rekolekcji.
  2. Do spraw pilnych ograniczmy wizyty w kancelarii parafialnej, która jest otwarta od poniedziałku do piątku tylko w godz. od 1500 do 1700. Zalecamy kontakt telefoniczny lub mailowy. Dane kontaktowe znajdują się na stronie parafialnej.
  3. Kościół jest otwarty w ciągu dnia, aby wstąpić na modlitwę osobistą i adorację Najświętszego Sakramentu. Osoby, które są zdecydowane się przyjść w tym czasie do kościoła na modlitwę i podjąć czuwanie zapraszamy do zakrystii, aby wpisać się w grafik. Będzie także możliwość spowiedzi poza Mszą św. od poniedziałku do soboty w godz. 1500-1830 w sali po lewej stronie prezbiterium.
  4. Przeżywając w tej nadzwyczajnej sytuacji okres Wielkiego Postu zapraszamy do codziennej modlitwy indywidualnej i w rodzinach. Przypominamy o możliwości uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub Internetu. Każdego dnia o godz. 2030, w duchowej łączności z nami – waszymi duszpasterzami – odmawiajmy różaniec w intencji oddalenia epidemii, osób chorych oraz służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
  5. Bądźmy wrażliwi na sytuację naszych sąsiadów, szczególnie osób samotnych, w podeszłym wieku i niepełnosprawnych, które potrzebują pomocy. Udzielmy im potrzebnego wsparcia.
  6. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” wyjaśnia Czym jest Komunia św. duchowa. Z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się o kulisach pracy nuncjusza. „Idziemy” pisze o Święcie ludzkiej wolności. Jest także tygodnik dla dzieci „Ola i Jaś”.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli od nas:

† Tadeusz Dubielak, lat 73,

† Jan Jakubowski, lat 90,

† Marianna Sobierajska, lat 91,

i † Dariusz Szczepaniak, lat 40.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…   

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

W obliczu zagrożenia epidemią módlmy się z ufnością o jej opanowanie i oddalenie. Prośmy także za wszystkich chorych, ich najbliższych oraz za służby medyczne i sanitarne śpiewając Suplikacje.