Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

 

  1. W związku z epidemią koronawirusa prosimy z całą roztropnością i odpowiedzialnością stosować się do zaleceń odpowiednich władz i służb, których celem jest powstrzymanie epidemii. Obecnie w Mszach św. nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, dlatego biorą w nich udział tylko zamawiający intencje. Przypominamy o możliwości uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub Internetu. Obecne trudności przeżywajmy w duchu wielkopostnej pokuty.
  2. W tygodniu kościół jest otwarty w ciągu dnia. Można wstąpić na modlitwę osobistą i adorację Najświętszego Sakramentu. Osoby, które są zdecydowane przyjść w tym czasie do kościoła na modlitwę i podjąć czuwanie zapraszamy do zakrystii, aby wpisać się w grafik. Będzie także możliwość spowiedzi poza Mszą św. od poniedziałku do soboty w godz. 1500-1830 w drugiej zakrystii po lewej stronie prezbiterium. W tym czasie o godz. 1500, 1600, 1700 i 1800 będzie udzielana dla chętnych Komunia święta.
  3. W tej nadzwyczajnej sytuacji okresu Wielkiego Postu zachęcamy do codziennej modlitwy indywidualnej i w rodzinach. Każdego dnia o godz. 2030, w duchowej łączności z nami – waszymi duszpasterzami – odmawiajmy różaniec, błagając Boga o oddalenie epidemii oraz w intencji osób chorych, służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Udzielajmy potrzebnego wsparcia naszym sąsiadom, szczególnie osobom samotnym, w podeszłym wieku i niepełnosprawnym, które potrzebują pomocy.
  4. W obecnej trudnej sytuacji, jesteśmy szczególnie wdzięczni za ofiary składane na utrzymanie naszej parafii indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek. Za wszystkie składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
  6. W ostatnim tygodniu odszedł od nas:

† Henryk Tulik, lat 93.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…     

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

W obliczu epidemii módlmy się z ufnością o jej opanowanie i oddalenie. Prośmy także za wszystkich chorych, ich najbliższych oraz za służby medyczne i sanitarne śpiewając Suplikacje.