Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020

 

 1. Przeżywamy XX Dzień Papieski. Zbiórkę ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” po Mszach św. przeprowadzą ministranci i harcerze gromadzący się przy naszym kościele.
 2. We wtorek 13 października nabożeństwo Fatimskie z różańcem o godz. 1730.
 3. W środę 14 października Kościół wspomina św. Małgorzatę Marię Alacoque, siostrę wizytkę, mistyczkę, apostołkę Najświętszego Serca Jezusowego, która jest także patronką naszej parafii. Do niej przychodził w objawieniach Pan Jezus i dzięki niej świat poznał obietnice związane z kultem Jego Najświętszego Serca. Serdecznie zapraszamy na odpustową Mszę św. o godz. 1800.
 4. Młodzież pierwszych klas szkół ponadpodstawowych, która trzeci rok przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii w roku 2021, zapraszamy na spotkanie formacyjne w czwartek 15 października po Mszy św. o godz.1800.
 5. Trwa miesiąc październik. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
 6. Zbliża się listopada. Jest to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych, za których modlitwa „jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” (św. Jan Paweł II). Od przyszłej Niedzieli po Mszach św. w kościele i w zakrystii, a od jutra w kancelarii parafialnej przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych. Modlitwą wypominkową modlimy się w każdą niedzielę od godz. 930. Można także zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
 7. Od przyszłej Niedzieli nasi ministranci będą rozprowadzać znicze na groby zmarłych. Całkowity dochód jest przeznaczony na działalność Służby Liturgicznej Ołtarza, która odgrywa ważną rolę w dobrym przeżyciu Liturgii. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Tomasza, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Zbiórki ministrantów są w soboty o godz. 1000.
 8. Od dzisiejszej niedzieli można nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2020, a także kalendarze misyjne Sióstr Służebniczek NMP NP, z których dochód przeznaczony jest na działalność edukacyjną w Afryce.
 9. Przypominamy o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele oraz zachowania odpowiedniej odległości.
 10. W ostatnim tygodniu został naprawiony dach na plebani i częściowo na kościele. Za tydzień taca gospodarcza. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o Niezwykłym 15-latku z włoskiego Mediolanu, który został błogosławionym. „Gość Niedzielny” jest z dodatkiem filmu Ziemia Maryi. „Idziemy” pisze o prymicyjnych obrazkach ks. Stefana Wyszyńskiego i ks. Karola Wojtyły. „Przewodnik Katolicki” przybliża formę przyjmowania Komunii na rękę w tradycji Kościoła.
 12. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

† Teresa Gromek, lat 93,

† Mieczysław Jaroniek, lat 79,

† Mirosława Lipińska, lat 88,

† Zenon Lisik, lat 95,

i † Włodzimierz Nopart, lat 78.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia