Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Z Uroczystością Objawienia Pańskiego związany jest obrzęd poświęcenia kadzidła, kredy i wody. Kredą oznacza się drzwi, wodą kropi się mieszkanie i dymem kadzidła wypełnia dom na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Siostry Służebniczki rozprowadzać będą kadzidło i kredę. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na misje. Także zbiórka ofiar na tacę w Trzech Króli przeznaczona jest na misje.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 stycznia, o godz. 1730 modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  4. W przyszłą niedzielę 10 stycznia święto Chrztu Pańskiego i koniec okresu liturgicznego Narodzenia Pańskiego.
  5. Ze względu na stan epidemiologiczny w tym roku „kolęda” nie odbędzie się w dotychczasowej formie tradycyjnych odwiedzin naszych parafian w ich mieszkaniach i domach. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic lub bloków do kościoła na Eucharystię o godz. 1800. Z tymi, którzy zechcą przyjść, pragniemy się modlić, błogosławić rodzinom i wypraszać Boże błogosławieństwo. Proszę przynieść naczynie na wodę święconą, którą po powrocie z kościoła pokropimy nasze domy i mieszkania. Po 17 stycznia będzie możliwa kolęda indywidualna na zaproszenie. W najbliższym tygodniu na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy parafian:

04.01.2021 (poniedziałek): ul. Biegańskiego, al. Róż, ul. Cedrowa, ul. Orzeszkowej, ul. Przyrodnicza, ul. Chabrowa, ul. Folwarczna, ul. Olszowa i ul. Łagiewnicka.

05.01.2021 (wtorek): ul. Jaśminowa, ul. Bzowa, ul. Jaskrowa, ul. Jałowcowa, ul. Karłowicza, ul. Malwowa, ul. Makowa, ul. Hortensji, ul. Botaniczna, ul. Żarnowcowa, ul. Głogowa, ul. Owocowa, ul. Skrzypowa i ul. Wrzosowa.

07.01.2021 (czwartek): ul. Julianowska (budownictwo jednorodzinne), ul. Skarbowa, ul. Cisowa, ul. Akacjowa, ul. Krzewowa, ul. Pogodna, ul. Zdrojowa.

08.01.2021 (piątek): ul. Murarska i ul. Kochanowskiego.

  1. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  2. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” odpowiada na pytanie: czym dzisiaj jest błogosławienie i co ze sobą niesie? Tygodnik „Idziemy” przewiduje co nas czeka w Kościele w 2021 roku.
  3. W ostatnim tygodniu od nas odeszli:

† Marek Karczewski, lat 73,

† Sabina Mielczarek, lat 88,                                                         

† Zofia Rybińska, lat 72,

i † Krystyna Tomaszewska, lat 80.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia