Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

12. Niedziela Zwykła 20.06.2021

 

  1. W czwartek 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  2. W piątek 25 czerwca na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić za dzieci i młodzież kończących rok szkolny.
  3. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w tygodniu o godz. 1730, a w Niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  4. W związku z okresem letnim przypominamy, że ulega zmianie porządek Mszy świętych w niedziele. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy świętych o godz. 1300 i 1800.  Oznacza to, że Msze święte w niedziele wakacyjne będą sprawowane o godz. 700,  830, 1000 i 1130  oraz o godz. 1930. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątki w godz. 1500-1700.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 lipca br. Szczegóły w gablocie.
  6. Dzisiaj taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać!
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Z „Niedzieli” poznamy Wyrwanych aborcji oraz Zakonnice z TicToka. „Gość Niedzielny” przybliża przygotowaną przez Instytut Nauk Teologicznych KUL broszurę pt. „Zanim odejdziesz…”. „Idziemy” pisze o Medjugorie po 40 latach. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o Skarbach rzeki Wisły. Jest także najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
  8. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Marianna Goss, lat 80,

† Zofia Grabarczyk, lat 88,

† Zdzisława Knychalska, lat 78,

i † Zbigniew Kulesza, lat 72.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…      

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.