Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

19 Niedziela Zwykła 07.08.2022

 

  1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne wraz z modlitwą o trzeźwość narodu.
  2. W sobotę 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się nabożeństwo Fatimskie z różańcem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Za tydzień w niedzielę 14 sierpnia, wspominamy w Kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego, gorliwego czciciela Matki Bożej, który oddał swoje życie za współwięźnia w Oświęcimiu.
  4. W przyszły poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To także 102. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę wakacyjną. Po każdej Eucharystii tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.
  5. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się w gablocie. 12 sierpnia zaczniemy Nowennę przed rozpoczęciem Pieszej Pielgrzymki Łódzkiej na Jasną Górę, którą będziemy odmawiać w tygodniu po Mszy św. o godz. 1700, a w niedziele i uroczystość po Mszy św. o 1000.
  6. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców naszej parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” przeczytamy o świętym Janie Vianneyu. Z „Gości Niedzielnego” poznamy zakonnicę, która była amerykańskim żołnierzem elitarnej formacji. „Idziemy” pisze o Watykańskiej Pracowni Mozaiki. „Przewodnik Katolicki” przybliża jak wyglądało życie religijne podczas Powstania Warszawskiego.
  8. Pomódlmy się za ofiary wczorajszego wypadku autokarowego w Chorwacji oraz za ofiary wojny na Ukrainie:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…