Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

21 Niedziela Zwykła 21.08.2022

 

  1. W środę 24 sierpnia obchodzimy w Kościele święto św. Bartłomieja, apostoła.
  2. W piątek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jest to święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła, ale także uwieńczenie pątniczego trudu pielgrzymek z terenu Archidiecezji Łódzkiej na Jasną Górę.
  3. Zapraszamy do udziału w listopadowej Pielgrzymce do Ziemi Świętej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
  4. Dzisiaj taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców parafii modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
    W „Niedzieli” przeczytamy o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie i o założycielach pierwszej biblioteki publicznej w naszym kraju. „Gość Niedzielny” pisze o sytuacji katolików w Chinach oraz ukazuje piękno Podlasia. „Idziemy” przybliża postać ks. Piotra Wawrzyniaka, wielkopolskiego działacza społeczno-gospodarczego. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o pierwszym kaznodzieju Polski, św. Jacku Odrowążu. Jest również do nabycia najnowszy numer „L’Osservatore Romano”.
  6. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Jadwiga Jura, lat 85,

i † Mieczysław Kozłowski, lat 74.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.