Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

2. Niedziela Wielkiego Postu 05.03.2023

 

  1. Wielki Post jest dobrą okazją do głębokiej rewizji swojego życia. Trudno sobie wyobrazić przemianę życia bez dobrego przeżycia rekolekcji w tym świętym czasie. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych będziemy przeżywać w dniach 13-15 marca br. Dla ogółu wiernych odbędą się w dniach od 19 marca (4 Niedziela Wielkiego Postu) do środy 22 marca. Módlmy się, aby okres Wielkiego Postu i pragnienie nawrócenia pomogło nam w otwarciu się na innych, w dostrzeżeniu godności tych, z którymi budujemy Kościół – nasz wspólny dom. W naszych modlitwach pamiętajmy o walczącym narodzie Ukrainy oraz o ofiarach trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii.
  2. Zaplanujmy udział w nabożeństwach wielkopostnych. W każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 1730, dla dorosłych po Mszy św.o godz. 1800. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1715.
  3. Trwa wielkopostne pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych Łodzi. W naszej świątyni w piątek 17 marca o godz. 1800 Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Władysław Ziółek.
  4. Rekolekcje Wielkopostne dla Par odbędą się w dniach 10-12 marca w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi przy ul. Łąkowej 27. Szczegóły w gablocie.
  5. W ramach akcji Jałmużna Wielkopostna można pod chórem pobrać specjalne skarbonki, które przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną przekazane Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy naszej parafii.
  6. Spotkanie formacyjne młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku, odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800.
  7. Zapraszamy na Msze św. z okazji imienin: we wtorek 7 marca o godz. 1800 w intencji ks. Tomasza Sowika, a w przyszłą niedzielę 12 marca o godz. 830 w intencji ks. prałata Grzegorza Kopytowskiego.
  8. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców naszej parafii polecamy na modlitwie w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” przybliża postać biskupa bł. Wincentego Kadłubka, który wolał być mnichem oraz śp. prof. Stanisława Grygiela. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym jak rozumieć karę boską. „Idziemy” pisze o pornozniewoleniu. „Przewodnik Katolicki” przybliża dzieci ulicy w Afryce.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

† Tadeusz Zmysłowski, lat 66,

† Regina Arcab, lat 83,

† Halina Kazubińska, lat 83,

† Jolanta Wciślińska-Majer, lat 85,

† Wacława Kaczmarkiewicz, lat 80,

† Jan Stawiarski, lat 82,

† Paulina Scegielniak, lat 39,

i † Mirosława Owczarczyk, lat 91.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.