17. Niedziela Zwykła 28.07.2024

1. Dzisiaj obchodzimy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  2. W minionym tygodniu uczciliśmy św. Krzysztofa, który jest patronem kierowców. Z tej racji błogosławieństwo pojazdów mechanicznych odbędzie się dzisiaj po wszystkich Mszach św. przed kościołem. Serdecznie zapraszamy kierowców.
  3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu. Niech to świadectwo pomoże wielu osobom uwikłanym w pijaństwo i opanowanych chorobą alkoholową wrócić na drogę wolności.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca 1 sierpnia podczas nabożeństwa o godz. 1730 będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W pierwszy piątek miesiąca 2 sierpnia wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 1730.
  6. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 700 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo maryjne. Różaniec wynagradzający o godz. 1730.
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza 3 sierpnia do Torunia na Święto Dziękczynienia. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  8. Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Lipcowa taca gospodarcza zostanie przeznaczona na uregulowanie należności za roczne ubezpieczenie mienia parafii i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej parafii w wysokości 4 700 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” proponuje „Bitwę o pamięć” dotyczącą Powstania Warszawskiego. W „Gościu Niedzielnym można przeczytać artykuł „Jak bardzo ufamy sztucznej inteligencji”. „Idziemy „ proponuje artykuł „Kto ma wpływ na nasze dzieci”. Natomiast „Przewodnik Katolicki” – „Babcia była kimś”.
  10. Drodzy Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Dziękujemy za zrozumienie.
  11. W środę 24 lipca obchodziliśmy 54. rocznicę śmierci ks. Franciszka Gwoździckiego, proboszcza naszej parafii w latach 1947-1967 i budowniczego kościoła oraz 23.rocznicę śmierci ks. Tadeusza Wysockiego, wieloletniego duszpasterza naszej parafii i kapelana Szpitala Biegańskiego, dlatego pomódlmy się w ich intencji oraz w intencji zmarłych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Danuta Basa, lat 84,

† Michał Dąbrowski, lat 29,

† Ryszard Przybył, lat 83,

† Tomasz Michalak, 83,

† Julianna Gawłowska, 84.