18. Niedziela Zwykła 04.08.2024

1.      Z racji pierwszej Niedzieli miesiąca o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne wraz z modlitwą o trzeźwość narodu.

2.      We wtorek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę cudownej przemiany Chrystusa na górze Tabor wobec uczniów: Piotra, Jakuba i Jana.

3.      W środę 7 sierpnia wspominamy bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela  Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz Patrona Stowarzyszenia Rodziny Jego imienia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800.

4.      W piątek 9 sierpnia obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), Patronki Europy.

5.      W sobotę 10 sierpnia przypada święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Tego dnia będziemy obchodzić 90. rocznicę śmierci bpa Wincentego Tymienieckiego, pierwszego łódzkiego biskupa diecezjalnego.

6.      Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7.      Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tygodnik „Niedziela” podejmuje problem alkoholizmu w artykule „Od pierwszego łyku”. W „Idziemy” możemy przeczytać artykuł o pielgrzymowaniu „Z kanapy na Jasną Górę”. „Przewodnik Katolicki” poleca wspomnienie o ojcu Michale Czartoryskim w „Chcieli go słuchać mimo niebezpieczeństwa”. Natomiast „Gość Niedzielny” proponuje tematykę o religii w szkole w „MEN nie respektuje prawa”.

8.      Drodzy Parafianie i Goście. W Domu Bożym obowiązuje godny ubiór. Uszanuj powagę tego miejsca, zakryj ramiona, dekolt, kolana i plecy! Nie wchodź w stroju plażowym! Nie żuj gumy! Wyłącz telefon! Dziękujemy za zrozumienie.

9.      Wczoraj minęło 28 lat od śmierci bp. Józefa Rozwadowskiego, ordynariusza łódzkiego w latach 1968-1986. Pomódlmy się w jego intencji, za zmarłych biskupów łódzkich oraz w intencji zmarłych parafian, którzy w ostatnim tygodniu odeszli do Pana:

†Stefania Sikora, lat 91,

† Gabriela Żach, lat 63,

† Halina Dzikowska, lat 87,

† Zdzisława Felczak, lat 81,

† Jerzy Kuligowski, lat 86.