20. Niedziela Zwykła 18.08.2024

1. 98. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Szczegóły dotyczące pielgrzymki znajdują się w gablocie. Nowennę przed rozpoczęciem Pielgrzymki odmawiamy po Mszy św. o godz. 1700.
  2. W sobotę 24 sierpnia obchodzimy w Kościele święto św. Bartłomieja, apostoła.
  3. Decyzją Księdza Kardynała Grzegorza Rysia, 26 sierpnia swoją posługę duszpasterską na stanowisku wikariusza w naszej parafii zakończy ks. mgr Tomasz Sowik, który przechodzi do parafii Świętego Józefa Robotnika w Konstantynowie Łódzkim. Na jego miejsce przychodzi ks. mgr Krzysztof Petruk, który posługiwał w Katedrze. W niedzielę 25 sierpnia na Mszy św. o godz. 1130 podziękujemy księdzu Tomaszowi za sześć lat pracy duszpasterskiej i we wdzięcznej modlitwie będziemy wypraszać dla niego wszelkie potrzebne łaski oraz modlić się o nowe powołania w Kościele Łódzkim.
  4. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do wsparcia dzieci i młodzieży w ramach 16. edycji akcji charytatywnej „Tornister pełen uśmiechów”. Z tyłu kościoła są torby papierowe na wyprawki szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci z terenu archidiecezji łódzkiej w wieku 6 – 18 lat. Najpotrzebniejsze artykuły szkolne to: zeszyty, ołówki, długopisy, linijki, cyrkiel, kredki, kolorowy i biały papier, szkicownik, markery, taśma klejąca, klej, piórniki, okładki na zeszyty. Zakupione artykuły szkolne można przynieść do parafii najpóźniej do niedzieli, 1 września br., by mogły trafić do dzieci  na początku nowego roku szkolnego.
  5. Zachęcamy do włączenia się w zorganizowaną akcję „TAK dla religii w szkole. Protest wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży”. Polega ona na wyrażeniu sprzeciwu wobec działań wymierzonych w szkolne lekcje religii przez wysłanie do MEN protestu podpisanego przez jak największą liczbę osób. Formularz z tekstem protestu wystarczy podpisać i wysłać na podany w nim adres. Swój protest można również wyrazić za pośrednictwem internetu na stronie www.lekcjereligiiwszkole.pl
  6. Dzisiaj taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary indywidualne, na konto, złożone na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców parafii polecamy Bogu w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” poznamy cud AA i wiarę olimpijczyków. „Gość Niedzielny” przybliża postać św. Jacka i portugalskie sanktuarium w Bradze. „Idziemy” pisze o niedocenionej królowej Jadwidze i o kłamstwie założycielskim PRL-u. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o duchowej mocy literatury i paryskiej ewangelizacji „Holy Games”.
  8. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Izabela Łuczak, lat 89,

i † Władysława Klimiuk, lat 83.