21. Niedziela Zwykła 25.08.2024

1. W poniedziałek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jest to święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła, ale także uwieńczenie pątniczego trudu pielgrzymek z terenu Archidiecezji Łódzkiej na Jasną Górę.
  2. Decyzją Księdza Kardynała Grzegorza Rysia, 26 sierpnia swoją posługę duszpasterską na stanowisku wikariusza w naszej parafii zakończy ks. mgr Tomasz Sowik, który przechodzi do parafii Świętego Józefa Robotnika w Konstantynowie Łódzkim. Dziękujemy księdzu Tomaszowi za sześć lat pracy duszpasterskiej. Zapewniając o modlitwie życzymy Bożego błogosławieństwa na owocną pracę w nowej parafii.
  3. Ksiądz Arcybiskup, Metropolita Łódzki, skierował do posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. mgr. Krzysztofa Petruka, który swoje obowiązki obejmie we wtorek 27 sierpnia. Dotychczas pracował w Katedrze. Otoczmy go naszymi modlitwami i życzliwością.
  4. Od 2 września w dni powszednie zostaje wznowiona Msza o godz. 730, a od przyszłej niedzieli Msze św. o godz. 1300 i 1800.
  5. Po przerwie wakacyjnej w czwartek 5 września br. wznawia działalność nasz Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Zwracamy się z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można składać w Punkcie Pomocy w domu parafialnym w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Zapraszamy również chętnych do wolontariatu.
  6. Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza do wsparcia dzieci i młodzieży w ramach akcji charytatywnej „Tornister pełen uśmiechów”. Z tyłu kościoła są torby papierowe, w których możemy skompletować i przekazać wyprawki szkolne dla najbardziej potrzebujących dzieci z terenu archidiecezji łódzkiej w wieku 6 – 18 lat. Zakupione artykuły szkolne prosimy przynieść do parafii najpóźniej do przyszłej niedzieli.
  7. Zachęcamy do włączenia się w zorganizowaną akcję „TAK dla religii w szkole. Protest wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży”. Polega ona na wyrażeniu sprzeciwu wobec działań wymierzonych w szkolne lekcje religii przez wysłanie do MEN protestu podpisanego przez jak największą liczbę osób. Formularz z tekstem protestu wystarczy podpisać i wysłać na podany w nim adres. Swój protest można również wyrazić za pośrednictwem internetu na stronie www.lekcjereligiiwszkole.pl
  8. Nowa książka z intencjami będzie dostępna na początku października. Zachęcamy do zamawiania intencji za żywych i naszych bliskich zmarłych.
  9. Parafialny mobilny terminal płatniczy jest dostępny w tygodniu w kancelarii, a w niedziele w zakrystii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za naszych darczyńców modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” możemy zapoznać się z artykułem „Prześcignąć Stwórcę?”. „Gość Niedzielny” zachęca do przeczytania: „Razem brońmy religii w szkole”. W „Idziemy” możemy przeczytać: „Rodzina się opłaca” i „Na ratunek małżeństwu”.
  11. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Wiesława Strzelińska, lat 77,

† Elżbieta Grusiewicz, lat 76.