23. Niedziela Zwykła 08.09.2024

1. Rozpoczynamy XIV Tydzień Wychowania pod hasłem „Wychowujmy razem”. Niech troska o wychowanie młodego pokolenia będzie naszym wspólnym wysiłkiem. W tej intencji dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Różańcem.
  2. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się we wtorek 10 września o godz. 1630 w sali obok kancelarii parafialnej.
  3. W środę 11 września po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na Męski Różaniec połączony z godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu.
  4. W Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi rekrutacja na rok 2024/2025 odbędzie się w piątek 13 września. Szczegóły na stronie uczelni. Tego dnia zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które będzie sprawowane w naszym kościele o godz. 1730.
  5. W sobotę, 14 września, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  6. Rekrutacja do Studium Organistowskiego odbędzie się 16 września. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. Młodych parafian zachęcamy do spowiedzi, aby dany przez Boga nowy czas roku szkolnego i katechetycznego rozpocząć w łasce uświęcającej.
  8. W związku z działalnością naszego Parafialnego Ośrodka Pomocy Charytatywnej ponawiamy prośbę, aby dary żywnościowe o dłuższym terminie ważności zostawić w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy.
  9. Zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Krzysztofa, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza. Najbliższa zbiórka ministrantów w sobotę 14 września o godz. 1000 przy zakrystii kościoła.
  10. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! Darczyńców polecamy Bogu w Wieczystej Nowennie do Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątki o godz. 1800.
  11. Komunikaty Kurialne zamieszczone są w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.
  12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” pisze o moralnym wymiarze samobójstwa i przybliża postać Eugeniusza Kwiatkowskiego, budowniczego Gdyni. Z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się o charyzmacie kamedułów i sensie istnienia zakonów kontemplacyjnych oraz o losach obrazu Matki Bożej Sokalskiej. Tematem „Idziemy” są młodzi w Kościele. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy o urodzinach Matki Bożej. Jest także najnowszy numer „Historii Kościoła Gościa Niedzielnego” oraz kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  13. W ostatnim tygodniu odeszła do domu Ojca:

† Janina Panek, lat 86.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.