26. Niedziela Zwykła – 29.09.2024

1. Dzisiaj obchodzimy 110. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tej intencji po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  2. We wtorek rozpoczniemy październikowe nabożeństwa różańcowe – w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800. Zachęcamy parafian do udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach w intencji pokoju na świecie i w naszej Ojczyźnie.
  3. W środę 2 października zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej po Mszy św. o godz. 1800 w oratorium na plebani. Przypominamy, że w pierwsze środy miesiąca można pogłębić swoją wiedzę biblijną i nauczyć się modlić słowem Bożym.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 1730 odmówimy różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. W pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 730.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 730 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszosobotnie. Różaniec wynagradzający o godz. 1730.
  7. Kandydatów z klas VII, VIII i szkół średnich, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 6 października po Mszy św. o godz. 1800. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800.
  8. Zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Krzysztofa, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza.
  9. Od października zapraszamy dzieci i młodzież do scholi parafialnej, która śpiewa podczas Mszy Świętej o godz. 1130, w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. Próby rozpoczynają się o godz. 1030 w sali Studium Organistowskiego.
  10. Nowa książka z intencjami na rok 2025 będzie dostępna w kancelarii od najbliższego wtorku, 1 października. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za żywych i zmarłych.
  11. Na powodzian nasza parafia przekazała 13000 zł. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Za złożone ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do składania intencji na kartkach do skrzynki przy zakrystii.
  12. W zakrystii można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej. Z „Niedzieli” dowiemy się jak będzie w niebie i poznamy mroczną stronę energetyków. „Gość Niedzielny” pisze o Świątyni Opatrzności Bożej. „Idziemy” przybliża postać św. Franciszka. Jest także „Historia Kościoła Gościa Niedzielnego”, „Magazyn Niedzieli” oraz kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  13. W ostatnim tygodniu odeszły do domu Ojca:

† Ewa Rogaszewska, lat 70,

i † Elżbieta Szwed-Zduniewska, lat 75.