25. Niedziela Zwykła – 22.09.2024

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 w ramach nabożeństwa pomodlimy się różańcem w intencji powodzian, których możemy wspomóc składając ofiarę do puszek.
  2. Od lat Koronka na ulicach miast gromadzi nas na skrzyżowaniach dróg. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę o Miłosierdzie Boże i pokój na świecie w sobotę 28 września o godz. 1500, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny.
  3. Kandydatów z klas VII, a także klas VIII i szkół średnich, którzy w najbliższym roku chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 6 października po Mszy św. o godz. 1800. Młodych parafian zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 1800.
  4. Zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Krzysztofa, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza.
  5. Od października zapraszamy dzieci i młodzież do scholi parafialnej, która śpiewa podczas Mszy Świętej o godz. 1130, w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. Próby rozpoczynają się o godz. 1030 w sali Studium Organistowskiego. To również doskonała okazja, by rozwijać swoje talenty i wnieść coś wyjątkowego do wspólnej modlitwy.
  6. Dary żywnościowe o dłuższym terminie ważności dla naszego Parafialnego Ośrodka Pomocy Charytatywnej można zostawić w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne składamy do skarbonki w kaplicy św. Antoniego. Za okazaną pomoc i życzliwość serdecznie dziękujemy.
  7. Wrześniowa taca gospodarcza jest przeznaczona na spłatę nowego przyłącza energetycznego do kościoła. Za złożone ofiary indywidualne, na konto, na tacę i do skarbonek składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców modlimy się podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą odprawiamy w piątki o godz. 1800. Zapraszamy do składania intencji na kartkach do skrzynki przy zakrystii.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. Tematem „Niedzieli” jest mowa pełna nienawiści. Z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się o czarnej legendzie o. Pio. „Idziemy” pisze o filmie religijnym. „Przewodnik Katolicki” przybliża postać bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej. Jest także najnowszy numer „Historii Kościoła Gościa Niedzielnego”, „Magazyn Niedzieli” oraz kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do domu Ojca:

† Adam Mirecki, lat 87,

† Tadeusz Ziętera, lat 67,

† Mirosława Pietrońska, lat 90,

† Roman Rodak, lat 65,

i † Jadwiga Zalicka, lat 86.