27. Niedziela Zwykła – 06.10.2024

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie organizacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  2. Zachęcamy parafian do udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwach różańcowych w dni powszednie o godz. 1730, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1800.
  3. We wtorek 8 października spotkanie Żywego Różańca o godz. 1630 w sali obok kancelarii. Zapraszamy nowych członków, kartki z informacją są na ławkach w kościele.
  4. W środę 9 października na Męski Różaniec zapraszamy o godz. 1730 w ramach nabożeństwa.
  5. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych, za których modlitwa „jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” (św. Jan Paweł II). Od przyszłej Niedzieli po Mszach św. w kościele i w zakrystii, a od jutra w kancelarii parafialnej przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych. Modlitwą wypominkową modlimy się w każdą niedzielę od godz. 930. Można także zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku w godz. 1500 – 1700.
  6. Zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Krzysztofa, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza.
  7. Dzisiaj taca na Wyższe Seminarium Duchowne. Za złożone ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! Za darczyńców modlimy się w piątki o godz. 1800 podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. W zakrystii można nabyć najnowsze numery prasy katolickiej. Tematem „Niedzieli” jest różaniec. „Gość Niedzielny” pisze o kulcie św. Szarbela i Bractwie Aniołów Stróżów. Z „Idziemy” dowiemy się o siostrach zakonnych w obozach pracy przymusowej PRL i o 53. Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym. „Przewodnik Katolicki” pisze o pielgrzymce papieża Franciszka do Luksemburga i Belgii. Są także kalendarze misyjne.
  9. W czwartek 10 października minie 9 lat od śmierci ks. prałata Piotra Rycerskiego, proboszcza naszej parafii w latach 1995-2012. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu wraz ze zmarłym w ostatnim tygodniu śp. Wiesławem Dudzińskim, lat 88.

Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.