30. Niedziela Zwykła 27.10.2024

1. Ostatnie nabożeństwa różańcowe w październiku są odprawiane dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800, w dni powszednie o godz. 1730.
  2. W piątek 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Eucharystii o godz. 1300. O godz. 1400 Msza św. na pobliskim cmentarzu św. Rocha przy ul Zgierskiej 141, a po niej procesja z modlitwami za zmarłych. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone kwiaty i znicze, które są symbolem wiernej miłości i pamięci o zmarłych. Na cmentarzach odbywa się zbiórka pieniężna na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
  3. Przypominamy, że przez Oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 do 8 listopada, nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych, można uzyskać jeden odpust zupełny każdego dnia, i ofiarować go za jednego zmarłego. Przez całą Oktawę modlimy się wypominkami w niedzielę po Mszy o godz. 1800, a w dni powszednie o 1730. Przyjmujemy imiona i nazwiska naszych drogich zmarłych do wypominków jednorazowych, oktawalnych, półrocznych lub rocznych po Mszach w kościele, a w tygodniu w kancelarii – od poniedziałku do piątku w godz. 1500 do 1700.
  4. W sobotę 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. będą sprawowane o godz. 700, 730, 900, 1700 i 1800. Nabożeństwo żałobne z wypominkami za zmarłych po Mszach św. o godz. 900  i 1700. Jest to I sobota miesiąca, dlatego różaniec wynagradzający będzie o godz. 1630.
  5. Nasi ministranci rozprowadzają znicze. Zachęcamy do ich zakupu, aby w ten sposób wesprzeć działalność Służby Liturgicznej Ołtarza, która odgrywa ważną rolę w dobrym przeżyciu Liturgii. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów.
  6. Dzisiaj taca na misje. Październikową tacę gospodarczą przeznaczamy na opłaty za naprawę drzwi do kościoła, strojenie organów oraz zakup wina, hostii, komunikantów i oleju do świec. Za złożone ofiary składamy serdeczne: Bóg zapłać! W intencji darczyńców modlimy się w piątki podczas Wieczystej Nowenny do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii. „Niedziela” porusza problem dorosłych dzieci odrzucających wiarę i pisze jak zostać misyjnym wolontariuszem. Z „Gościa Niedzielnego” poznamy przepis na odnowę parafii i patrona od spraw beznadziejnych. „Idziemy” pisze jak dbać o płodność. Do nabycia są kalendarze misyjne.
  8. Dzisiaj mija 29 lat od śmierci bpa Jana Wawrzyńca Kulika, proboszcza naszej parafii w latach 1970-1995. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu wraz ze zmarłymi w ostatnim tygodniu parafianami:

† Kazimiera Forsowicz, lat 94,

† Rozalia Macińska, lat 91,

† Konrad Wąsikowski, lat 76,

i † Elżbieta Góraj, lat 55.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…