Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8.04.2018

  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Caritas Archidiecezji Łódzkiej i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia Chrześcijańskiego. Zachęcamy do wspierania naszego Parafialnego Ośrodka Charytatywnego.
  2. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętej o godz. 18oo podziękujemy Bogu za dar życia i modlić się będziemy za dzieci poczęte, zagrożone w swoim istnieniu. Po homilii nastąpi złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, a matki w stanie błogosławionym wraz z rodzinami otrzymają specjalne błogosławieństwo. Druk deklaracji można otrzymać w zakrystii. W domu należy go wypełnić i przynieść w poniedziałek na uroczystość. Odbędzie się również zbiórka ofiar do puszek na Fundusz  Obrony Życia prowadzony przez Centrum Służby Rodzinie w Łodzi.
  3. W przyszłą niedzielę w naszej parafia będzie miała wizytacja kanoniczna. Przybędzie ks. bp Adam Lepa. Powitanie księdza Biskupa będzie miało miejsce przed Mszą świętą o godz. 11.30. Podczas Mszy świętych będą zbierane ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
  4. Kuria Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na Mszę św. w Bazylice Archikatedralnej we  wtorek 10 kwietnia br. o godz. 18.00 z okazji 8 rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.
  5. Studium Muzyki Kościelnej AŁ zaprasza na koncert  Naukowego   Koła Klawesynu i Muzyki Dawnej, który odbędzie się w środę, 11 kwietnia 2018, o godz. 19.00 w auli Studium (ul. Zgierska 123). W programie koncertu znajdą się utwory różnych epok przeznaczone na klawesyn, sopran i saksofon.
  6. Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza na Ekumeniczną Drogę Światła, która będzie miała miejsce w Łodzi w piątek 13 kwietnia. Uczestnicy wyruszą z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego (ul. Radwańska 37) o godz. 19.00. Następnie przejdą przed Bazylikę Archikatedralną i zakończą przed Kościołem Ewangelicko-Augsburskim św. Mateusza. Droga Światła to nabożeństwo nawiązujące swoim układem do Drogi Krzyżowej obejmujące 14 stacji, których rozważania dotyczą tajemnicy Zmartwychwstania.
  7. W 78 rocznicę Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 27) o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Adama Lepy zostanie odprawiona Msza św. w intencji zamordowanych na Wschodzie w 1940 roku oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Państwa Polskiego.
  8. Głównym tematem „Niedzieli”  – obok wielu innych tematów – jest  prawda o Bożym Miłosierdziu oraz stulecie odzyskania niepodległości prze naszą Ojczyzną. Z tygodnika „Idziemy” dowiemy się o inicjatywie „Zatrzymaj aborcję” oraz o obecności Romów, czyli Cyganów w naszym społeczeństwie. „Gość Niedzielny” bogaty jest w różne treści, m.in. przeczytamy tam o Miłosierdziu Bożym i s. Faustynie oraz wspomnienie o Janie Matejce.
  9. Prośmy o Boże błogosławieństwo w naszych codziennych sprawach.