Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.04.2018

 

 1. Przeżywmy dziś wizytację kanoniczną w naszej parafii tzn. gościmy księdza biskupa Adama Lepę, któremu będziemy prezentować różne dziedziny działalności duszpasterskiej w naszej       parafii. Ksiądz Biskup będzie obecny na Mszach świętych o godz. 11.3o i 13.oo. O godz. 11.3o ksiądz proboszcz przedstawi sprawozdanie z życia parafii a o godz. 13.oo zaprezentują      się   poszczególne grupy duszpasterskie.

 2. Spotkanie Koła Żywego Różańca 17 kwietnia, we wtorek o godz. 16.30 w salce obok kancelarii.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz chorych na wspólny wyjazd 28 kwietnia na Mszę św. celebrowaną w Łagiewnikach pod Krakowem, podczas której zostanie beatyfikowana pielęgniarka Hanna Chrzanowska. Zgłoszenia należy kierować do kapelana szpitala im. Kopernika w Łodzi – ks. Juliusza Lasonia tel. 504 599 221.

4. Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie zaprasza na Mszę św. z okazji 25-lecia działalności opieki paliatywnej i hospicyjnej w Łodzi, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki. Uroczystość będzie miała miejsce w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi (ul. Łąkowa 29) 27 kwietnia 2018 r. o godz. 9.00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy wywiad z Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem, Metropolitą Łódzkim oraz ciekawe artykuły poświęcone problemom małżeńskim – także tym trudnym. Załącznikiem jest Katalog Dobrych Książek. Jak zwykle, bogaty w treść jest  tygodnik „Idziemy”, w którym m.in. znajdziemy omówienie papieskiego dokumentu „Gaudete et exsultate” oraz artykuł „Księża i zakonnice ratujący Żydów”. Podobnie, wiele ciekawych treści zawiera  „Gość Niedzielny”. Tygodnik rodzin Katolickich „Źródło” zawiera m.in. fragment  katechezy Papieża Franciszka, apel  o włączenie się w akcję wśród chorych w szpitalach i inne. Do dyspozycji mamy także miesięcznik „List do Pani”, bogaty pod względem formy i treści.

6. Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy radośnie, w rodzinnej atmosferze i w łączności z Panem Bogiem przeżyli niedzielę.