Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018

 

 1. Dzisiejsza niedziela kończy wielkanocny okres liturgiczny. Do liturgii wraca zielony kolor szat podczas Mszy świętych.
 2. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Uroczysta Msza święta o godz. 8oo i  18oo.
 3.  Dnia 22 maja 1988 roku Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś otrzymał w Katedrze Wawelskiej święcenia kapłańskie z rąk Kardynała Franciszka Macharskiego. W roku bieżącym przypada zatem 30. rocznica tego wydarzenia. W związku z tym we wtorek 22 maja o godz. 1800 w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona pod przewodnictwem naszego Arcypasterza dziękczynna msza święta, na którą serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Prosimy też wszystkich o modlitwę w tych intencjach, które nosi  w swym sercu nasz Arcypasterz.
 4. W czwartek 24 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W sobotę 26 maja obchodzimy dzień Matki. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszym Mam. O godz. 12.oo w bazylice archikatedralnej odbędą się święcenia kapłańskie
 6. 23 lata temu zostały zapoczątkowane Archidiecezjalne Dni Rodziny, w naszej Diecezji. W związku z tym, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Łódzki kieruje do nas apel następującej treści: 

W tym roku pragniemy skierować naszą uwagę na różne działania mające wzmocnić relacje rodzinne, pomóc rodzicom w wychowaniu dzieci, a dzieciom    i młodzieży w przeżywaniu swojej godności i wzrastaniu ku dojrzałości.

Drodzy Bracia i Siostry w sposób szczególny chcę Was zaprosić na XXIII Archidiecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach
w dniu 27 maja 2018 roku. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Rodzina siłą Niepodległej Ojczyzny. Centralnym punktem naszego pielgrzymkowego spotkania będzie Eucharystia o godz. 12.30 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po  mszy św. zapraszam  na wspólny posiłek i festyn rodzinny. Chciałbym aby
z każdej parafii naszej Archidiecezji przybyły chociaż trzy rodziny, które w kolejną niedzielę podzielą się doświadczeniem naszej wspólnoty w rodzinnych parafiach. Księży Proboszczów proszę o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu rodzinnych grup pielgrzymkowych do Pabianic.

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 55 oraz Szkoły Podstawowej Scholasticus, przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej na Mszy
  o godz. 10.00 i 11.30. Odnowienie przyrzeczeń chrztu św. tych dzieci odbędzie się dzień wcześniej, w sobotę o godz. 9.00. W niedzielę
  o godz. 13.00 dzieci z tych szkół będą przeżywały swoją rocznicę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej.
 2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tematem przewodnim tygodnika „Niedziela” są słowa: „na straży życia”. Znajdują się tam także treści związane z Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Treści odnoszące się do Ducha Świętego znajdziemy także w tygodniku „Idziemy”. Jak zawsze wiele ciekawych artykułów znajdziemy w „Gościu Niedzielnym”. W „Źródle” znajdziemy wiele treści poświęconej inż. Antoniemu Ziębie, niestrudzonemu obrońcy życia człowieka. Do dyspozycji jest jeszcze „List do Pani” oraz numery dla dzieci  „Ola i Jaś”. 
 3. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla dzieci, które przystępują do
  I Komunii świętej, dla ich rodziców oraz dla nas wszystkich, wkraczających w kolejny tydzień naszego codziennego życia.