Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27.05.2018

 

1. Komunikat Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego:

Ojciec Święty Franciszek ogłosił nominację Księdza Arcybiskupa Konrada Krajewskiego do Kolegium Kardynalskiego. Jako wierni Archidiecezji Łódzkiej wyrażamy wdzięczność Ojcu Świętemu za to, że tak wielką godnością obdarzył kapłana pochodzącego
z naszego Kościoła. W niemal 100. letniej historii naszej diecezji jest to pierwszy łódzki kardynał. 
Ogłaszając swoją decyzję Ojciec Święty poprosił nas także: „módlmy się za nowych Kardynałów, żeby Ci, umacniając swoje przylgnięcie do Chrystusa, miłosiernego i wiernego Arcykapłana (por. Hbr 2,17) byli mi pomocą w wypełnianiu posługi Biskupa Rzymu, dla dobra całego świętego i wiernego Bogu ludu”. Ze swej strony, ja również proszę Was, Siostry i Bracia o hojną modlitwę w intencjach Księdza Kardynała Konrada i Jego nowej misji w Kościele Powszechnym.

 

2. W czwartek 31 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte odprawione będą o godz. 7oo, 83o.  Po Mszy świętej o godz.  10oo odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna. W procesji przejdziemy ulicami: Zgierską, Biegańskiego, Orzeszkowej, Julianowską i Zgierską z powrotem do kościoła. Mszy świętej o godz. 113o nie będzie, kolejna Msza święta sprawowana będzie po procesji. Msze święte wieczorne jak w każdą niedzielę: o godz. 18oo i 193o. Prosimy parafian o dekoracje domów i ulic – zgodnie ze zwyczajem – oraz o budowę ołtarzy w dotychczasowych miejscach i wzajemną pomoc przy budowie ołtarzy. Zachęcamy do licznego udziału we Mszy świętej i procesji, w szczególności prosimy o udział grup parafialnych: liturgicznej służby ołtarza, asysty, dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii świętej i innych. Prosimy o wsparcie asysty podczas organizowania procesji.

 

3. W piątek rozpoczyna się miesiąc czerwiec, czas poświęcony modlitwie do Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00. 1 czerwca to pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu również po Mszy o godz. 8.00.

 

4. 3 czerwca, z racji na I sobotę miesiąca, o godz. 8.oo Msza święta   w intencji Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja
i Telewizji „Trwam”.

 

5. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich.

Do dyspozycji mamy: „Niedzielę”, „Idziemy”, „Gościa Niedzielnego”, „Źródło” oraz miesięcznik „L, Osservatore Romano” , dla dzieci „Ola i Jaś”. 

 

6. Po Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez Caritas.

 

7. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla  uczestników dzisiejszej liturgii i liturgii Bożego Ciała oraz dla naszych rodzin i przyjaciół.