Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

IX NIEDZIELA ZWYKŁA 3.06.2018

 

1. Zakończyliśmy obchody I Komunii Świętej w parafii. Dzieci przystąpiły do I Komunii świętej w czterech grupach. Bardzo serdecznie dziękuję siostrom i paniom katechetkom za przygotowanie dzieci i samych uroczystości. Dziękuję też rodzicom i gościom za udział. Rodzice w imieniu swych dzieci złożyli ofiarę pieniężną w wysokości 4. 100 złotych na potrzeby naszej parafii. Za tę ofiarę jak i za ofiary podczas Mszy świętych  wyrażam serdeczne „Bóg zapłać”.

 

2. Dzisiaj, po Mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

3. 6 czerwca o godz. 19.oo  w Auli Studium Muzyki Kościelnej AŁ, przy ul. Zgierskiej 123 odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów klasy harfy i zespołów kameralnych z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi. W programie muzyka od klasyki do rozrywki.

 

4. W piątek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to uroczystość odpustowa naszej parafii. Uroczysta Msza święta sprawowana będzie o godz. 18oo . W środę,  czwartek i piątek tzw. Triduum Eucharystyczne czyli Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed naszym odpustem. Przez te trzy dni, po ostatniej Mszy św. porannej o godz. 8.00 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu w monstrancji na adorację aż do godz. 17.30. Celem adoracji jest uwielbienie Chrystusa i modlitwa wynagradzająca z zniewagi jakich Zbawiciel doznaje przez nasze grzechy. Zachęcamy wszystkich do nawiedzania w tych dniach naszej świątyni i modlitwy adoracyjnej wobec Chrystusa eucharystycznego. Prosimy także grupy parafialne o zorganizowanie wspólnej adoracji. Trwając w oktawie Bożego Ciała zachęcamy do udziału w procesji eucharystycznej. W niedzielę, poniedziałek i wtorek procesja po Mszy świętej wieczornej, a w środę i czwartek o godz. 17.30 wraz z nabożeństwem czerwcowym. W piątek uroczysta procesja po Mszy świętej odpustowej.

 

4. 9 czerwca o godz. 19.oo w naszym kościele odbędzie się koncert  Uniwersyteckich chórów  z Niemiec i  Łodzi.

 

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedziela” zawiera wspomnienie o kard. Stefanie Wyszyńskim, rozważanie o kulcie Serca Jezusowego, artykuł o Siostrach Służebniczkach obecnych
w naszej archidiecezji i naszej parafii.

W tygodniku „Idziemy” znajdziemy treści i cudach eucharystycznych, o eucharystii i dziejach Bożego Ciała. a ponadto wywiad o pamiątkach po świętej Faustynie z czasu jej pobytu
w Aleksandrowie Łódzkim.

„Źródło” w całości poświęcone jest ś.p. arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi.

„Gość Niedzielny” – jak zwykle – bogaty jest w treści religijne, historyczne i inne.

 

8. Prośmy o Boże błogosławieństwo.