Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

X NIEDZIELA ZWYKŁA 10.06.2018

 

1. Wyrażam szacunek i podziękowanie uczestnikom uroczystości Bożego Ciała i odpustu parafialnego Najświętszego Serca Jezusowego. Podziękowanie kierujemy pod adresem poszczególnych wiernych, grupom parafialnym, dorosłym i dzieciom, także służbom porządkowym – policji i harcerzom za ich służbę.

 

2. W tym roku przypada 31. rocznica przyjazdu Św. Jana Pawła II do Łodzi. 13 czerwca o godz. 10.00, zgromadzimy się przed tablicą pamiątkową znajdującą się na budynku Urzędu Miasta Łodzi, aby oddać hołd naszemu Wielkiemu Rodakowi, który jest także Honorowym Obywatelem Miasta Łodzi. Tego dnia o godz. 12.00 będą sprawowane Msze św. w następujących kościołach: Bazylice Archikatedralnej, Świętej Anny, Najświętszego Imienia Maryi oraz Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach św., przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II przy katedrze i przed tablicami znajdującymi się: na lotnisku im. Władysława Reymonta, przy ulicy Pabianickiej oraz przy ulicy Biskupa Wincentego Tymienieckiego zostaną złożone kwiaty.

 

3. W niedzielę 17 czerwca 2018 r. odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 14.30 zostanie odprawiona Eucharystia w kościele Wniebowzięcia NMP w Łodzi (ul. Kościelna 8/10), po której wyruszy marsz. Po dojściu do Parku Julianowskiego rozpocznie się festyn rodzinny, a w nim występy zespołów, tańce, animacje, gry i zabawy, grill oraz zabawa fantowa, w której główną nagrodę ufundował Ks. Abp Grzegorz Ryś.

 

4. Dnia 13 lipca 2018 roku Ksiądz Arcybiskup Senior Władysław Ziółek będzie obchodził   jubileusz 60-lecia przyjęcia święceń kapłańskich. Z tej racji jak najserdeczniej zapraszam kapłanów, osoby życia konsekrowanego, kleryków i wiernych świeckich do udziału we Mszy świętej, którą Dostojny Jubilat będzie sprawował w sobotę 16 czerwca br. o godz. 1200 w bazylice archikatedralnej w Łodzi.

 

5. W tygodniku „Niedziela” obok wielu ciekawych treści  znajdziemy treści związane ze stuleciem naszej Ojczyzny.

Tygodnik „Idziemy” zawiera szereg informacji z życia Kościoła w świecie i w Polsce; wśród nich ciekawy jest artykuł o mianowaniu arcybiskupa Hosera papieskim przedstawicielem w Medjugorie. „Gość Niedzielny” przypomina wielkie święto w Lednicy, odpust w Spicimierzu w bogatą tradycją dywanów kwiatowych i wiele innych faktów. „Źródło” zamieszcza fragment papieskiej katechezy, refleksję
o modlitwie jaką jest litania do Serca Jezusowego oraz coś dla entuzjastów piłki nożnej.

 

6. Prośmy o Boże błogosławieństwo.