Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.06.2018

 

  1. W piątek 29 czerwca br. przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w Rzymie, Ojciec Święty Franciszek wręczy Ks. Abp. Grzegorzowi Rysiowi Metropolicie Łódzkiemu paliusz, czyli znak szczególnej więzi metropolity z następcą św. Piotra. Paliusz jest to biała wstęga utkana z owczej wełny z wyszytymi sześcioma krzyżykami, zszyta w formie koła, zakładana na ornat, której wypustki zwisają na piersiach i plecach. Symbolizuje on owcę, którą na ramionach niesie Dobry Pasterz. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszego Pasterza. Ofiary zebrane na tacę w naszym kościele przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowy miesiąc. Lipiec jest już miesiącem wakacyjnym, miesiącem urlopowym, miesiącem odpoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy atrakcyjnie przeżytego czasu i dobrego odpoczynku. Dorosłym, którzy będą korzystać z przysługujących im urlopów, życzymy również miłego odpoczynku. Wszystkich powierzamy opiece Bożej, aby bezpiecznie wrócili do swoich domów. Do wszystkich kierujemy apel: nie zapominajcie o Panu Bogu, o Mszy świętej niedzielnej, o codziennej modlitwie. Wszędzie są świątynie i wszędzie można się modlić. Proszę pamiętać, że gdziekolwiek będziecie, macie obowiązek dawać świadectwo swojej wiary, wierności tradycjom religijnym i przywiązaniu do zasad moralnych wobec ludzi, których będziecie spotykać.

W związku z okresem letnim, ulega zmianie porządek Mszy świętych w niedziele. Nie będzie Mszy świętej w niedziele o godz. 13oo  i o godz. 18oo.  Oznacza to, że Msze święte w niedziele będą sprawowane o godz. 7oo,  83o, 10 i 113o  oraz o godz. 193o.

  1. W aktualnymtygodniku „Niedziela” znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in.  wywiad p.t.: „Co się dzieje z kościołem w Niemczech?”. W  tygodniku „Idziemy” – obok wielu informacji z życia Kościoła w świecie i w Polsce – głównym tematem jest temat ojca. Jak zwykle bogaty w treść jest „Gość Niedzielny”. W tygodniku  rodzin katolickich „Źródło” przeczytamy fragment katechezy papieskiej o bierzmowaniu i inne ciekawe treści. Do nabycia jest nowy numer „L,Osservatore Romano” a w nim wiele tekstów z nauczania papieskiego.
  2. Prośmy o Boże błogosławieństwo.