Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA  1.07.2018

 

 

  1. Rozpoczął się nowy miesiąc – miesiąc wakacji,urlopów, miesiąc odpoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy atrakcyjnie przeżytego czasu i dobrego odpoczynku. Dorosłym, którzy będą korzystać z przysługujących im urlopów, życzymy również miłego odpoczynku. Wszystkich powierzamy opiece Bożej, aby bezpiecznie wrócili do swoich domów. Nie zapominajcie o Panu Bogu, o Mszy świętej niedzielnej, o codziennej modlitwie. Wszędzie są świątynie i wszędzie można się modlić. Proszę pamiętać, że gdziekolwiek będziecie, macie obowiązek dawać świadectwo swojej wiary, wierności tradycjom religijnym i przywiązaniu do zasad moralnych wobec ludzi, których będziecie spotykać.
  2. W związku z okresem letnim, ulega zmianie porządek Mszy świętych w niedziele. Nie będzie Mszy świętej w niedziele o godz. 13oo i o godz. 18oo.  Oznacza to, że Msze święte w niedziele będą sprawowane o godz. 7oo,  83o, 10 i 113o i o godz. 193o.
  3. Piątek 6 lipca jest pierwszym piątkiem miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 8oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Jezusowego. Przypominamy, że jedną z form oddawania czci Sercu Jezusowemu są pierwsze piątki  miesiąca, czyli Komunia święta pierwszopiątkowa i modlitwa wynagradzająca za zniewagi Sercu Jezusowemu.
  4. Pragniemy poinformować, że – zgodnie z prawem kanonicznym – ksiądz arcybiskup, metropolita łódzki wprowadził pewne zmiany personalne, gdy chodzi o duszpasterzy. Na wniosek księdza proboszcza – ze względu na ukończone lata – został on zwolniony z funkcji proboszcza i przeniesiony w stan spoczynku. Ksiądz arcybiskup wyraził zgodę, aby ksiądz infułat zamieszkam w mieszkaniach poprzednio zajmowanych prze księdza Rycerskiego i służył pomocą duszpasterską, w miarę jego możliwości. Na miejsce księdza Andrzeja Dąbrowskiego został wyznaczony ksiądz prałat Jarosław Pater, dotychczasowy rektor Wyższego Seminarium Duchownego.
  5. Kolejną zmianą jest zwolnienie księdza Stanisława Ziętka z funkcji wikariusza naszej parafii i mianowanie go proboszczem parafii w Kałowie. W związku z powyższym, ksiądz Stanisław pragnie spotkać się z wiernymi w środę 4 lipca na Mszy świętej o godz. 18.oo, aby wyrazić sobie wzajemny szacunek, wdzięczność i życzenia na owocne posługiwanie w nowej parafii.

Dotychczasowy proboszcz zaprasza na Mszę świętą w najbliższą niedzielę o godz. 10.oo, aby we wspólnej modlitwie podziękować Panu Bogu za doświadczone wspólnie dobro. Natomiast nowy proboszcz, ksiądz Jarosław Pater zaprezentuje się  wiernym w niedzielę  o godz. 11.3o.

  1. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W tygodniku „Niedziela” m.in. o pierwszym nuncjuszu w Polsce, o owym muzeum gen. Kuklińskiego, o rejsie niepodległości Daru Młodzieży i wiele innych treści. Jak zwykle tygodnik „Idziemy” zawiera ciekawe artykuły o treści religijnej i politycznej, a wśród nich o twórczości malarskiej Józefa Brandta. Tygodnik rodzin katolickich „Źródło” m. in. zainteresuje nas artykułem o rotmistrzu Pileckim, o kulcie Najświętszego Serca Jezusowego i wieloma innymi treściami.
  1. Prośmy o Boże błogosławieństwo, dla nas wszystkich.