Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 8.07.2018

 

                                                                                                                    Od dzisiaj nowym Proboszczem naszej Parafii jest ks. dr Jarosław Pater

  1. Trwa lipiec – miesiąc wakacji,  urlopów, odpoczynku. Nie zapominajmy o Panu Bogu, o Mszy świętej niedzielnej, o codziennej modlitwie. Wszędzie są świątynie i wszędzie można się modlić. Proszę pamiętać, że gdziekolwiek będziecie, macie obowiązek dawać świadectwo swojej wiary, wierności tradycjom religijnym i przywiązaniu do zasad moralnych wobec ludzi, których będziecie spotykać.
  2. Przypominamy, że w związku z okresem letnim, ulega zmianie porządek Mszy świętych w niedziele. Nie ma Mszy świętej o godz. 13oo i o godz. 18oo.  Pozostałe Msze święte bez zmian.
  3. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W tygodniku „Niedziela” m.in. o św. Benedykcie – Patronie Europy, o trudnej sytuacji, potrzebach i przyszłości Kościoła w Syrii.Jak zwykle tygodnik „Idziemy” zawiera ciekawe artykuły o treści religijnej i politycznej, a wśród nich o pomocy Kościołowi w Syrii, a także o Mundialu. „Gość Niedzielny” również poświęca wiele miejsca dramatycznej sytuacji na Bliskim Wschodzie.Do Nabycia tygodnik rodzin katolickich „Źródło”, dla najmłodszych „Ola i Jaś”.
  4. Na czas wakacyjnego wypoczynku prośmy o Boże błogosławieństwo.