Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.07.2017

 

1. Tydzień temu w niedzielę 8 lipca br. na Mszy o godz. 11.3o odbył się obrzęd wprowadzenia nowo mianowanego proboszcza ks. dr Jarosława Patera. Wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie serdecznie dziękujemy. Niech Boże błogosławieństwo umacnia w wierze, nadziei i miłości. Polecajmy Bogu na modlitwie naszą wspólnotę parafialną wypraszając wszelkie potrzebne łaski.

2.  Przypominamy o wakacyjnej zmianie porządku Mszy świętych w niedziele: w lipcu i sierpniu. Nie ma Mszy świętej o godz. 13oo i o godz. 18oo.

3. W ramach cyklu koncertów Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze w Łagiewnikach, Klasztor Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach oraz Katedra Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Łodzi zaprasza na recital organowy Dawida Długosza – drugiego organisty Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi oraz pedagoga Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej. Koncert odbędzie się w niedzielę 15 lipca br. o godz. 15.oo w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi–Łagiewnikach przy ul. Okólnej 185. W programie niemiecka muzyka baroku i romantyzmu. Wstęp wolny.

4. Czytajmy prasę katolicką. W tygodniku „Niedziela” znajdziemy ciekawy tekst o Watykańskim kluczniku Muzeów Watykańskich. Warto także przeczytać o Pielgrzymach Bożego Miłosierdzia, którzy będą szli przez Amerykę Północną. W tygodniku „Idziemy”, w artykule „Boskie wakacje”, dowiemy się o wakacyjnych akcjach ewangelizacyjnych w kraju. „Źródło” w całości poświęcone jest św. biskupowi Józefowi Sebastianowi Pelczarowi, apostołowi tajemnicy Serca Jezusowego. Polecamy także „Gościa Niedzielnego” i najnowsze wydanie polskie „L’Osservatore Romano”.

5. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich odpoczywających oraz dla tych, którzy lato spędzają w mieście.