Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 22.07.2017

 

  1. W środę 25 lipca br. przeżywamy w Kościele święto św. Jakuba apostoła i czcimy św. Krzysztofa. W tym dniu ks. Krzysztof Młotkiewicz, wikariusz naszej parafii, obchodzi swoje imieniny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.oo, podczas której będziemy się modlić w intencji Czcigodnego Solenizanta. Po Eucharystii będzie można złożyć imieninowe życzenia.
  2. Św. Krzysztof jest patronem kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych, dlatego w środę 25 lipca po Mszy św. o godz. 18.oo przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców.
  3. W czwartek, 26 lipca, wspominamy w Kościele świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.oo, aby z wdzięcznością polecać Bogu naszych rodziców i dziadków.
  4. W przyszłą Niedzielę zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze tygodniki: „Niedziela”, „Idziemy”, „Gość Niedzielny”, „Źródło” Polecamy także najnowsze wydanie polskie „L’Osservatore Romano”.
  6. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w wierze, nadziei i miłości.