Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 29. 07. 2018

 

  1. W środę 1 sierpnia br. przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Kuria Metropolita Łódzka zaprasza do udziału w Mszy św. o godz. 12.oo, sprawowanej pod przewodnictwem ks. bpa Adama Lepy, w Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej, gdzie spoczywają doczesne szczątki Sługi Bożego księdza Tadeusza Burzyńskiego, kapłana Diecezji Łódzkiej, kapelana i męczennika Powstania Warszawskiego, Żołnierza AK, który zginął 1 sierpnia 1944 roku w pierwszej godzinie toczących się walk.
  2. W piątek 3 sierpnia przypada 22. rocznica śmierci biskupa Józefa Rozwadowskiego, który w latach 1968 – 1986 pełnił posługę pasterską w diecezji łódzkiej. W Archikatedrze Łódzkiej o godz. 18oo odprawiona zostanie koncelebrowana Msza święta w jego intencji. Do udziału w liturgii zaproszeni są kapłani, siostry zakonne i wierni świeccy.
  3. W ostatnią środę 25 lipca br. uczciliśmy św. Krzysztofa. Jest on patronem kierowców, a jego wizerunek zdobi wiele pojazdów mechanicznych, dlatego dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.3o przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Jeśliby byli chętni kierowcy do poświęcenia w innym czasie to zapraszamy do zakrystii.
  4. W najbliższy czwartek 2 sierpnia jest I czwartek miesiąca. Jest on okazją do szczególnej wdzięczności Bogu za Najświętszy Sakrament, jako ofiarę, pokarm na drogę wieczności i stałą świętą obecność wśród wierzących. W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.oo i Mszę św. o godz. 18.oo.
  5. W piątek 3 sierpnia jest I piątek miesiąca. Msza święta o Najświętszym Sercu Jezusowym o godz 18oo, a po Eucharystii nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z nowenną do Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcamy do praktykowania I piątków miesiąca i Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej podczas wszystkich Mszy świętych.
  6. 4 sierpnia, w I sobotę miesiąca Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.oo w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia MARYJA i Telewizji TRWAM.
  7. W dzisiejszą Niedzielę jest zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej.
  8. Aktualne tygodniki katolickie w dużej części poświęcone są rocznicy Powstania Warszawskiego. Oprócz tego w „Niedzieli” można między innymi przeczytać o diakonacie stałym w Kościele Polskim oraz spotkać się z legendą polskiej piłki Włodzimierzem Lubańskim. Natomiast tygodnik „Idziemy” odnosi się do Konkordatu po 25 latach od jego podpisania oraz przedstawia „Śpiewającego pallotyna”. Do nabycia jest także „Gość Niedzielny” i „Źródło.
  9. Prośmy Pana Boga, aby błogosławił uczestnikom dzisiejszej liturgii oraz pielgrzymom, odpoczywającym na wakacjach i urlopach, a także rolnikom.