Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 5. 08. 2018

 

 

  1. W poniedziałek 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę cudownej przemiany Chrystusa na górze Tabor wobec uczniów: Piotra, Jakuba i Jana.
  2. We wtorek 7 sierpnia wspominamy bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek oraz Patrona Stowarzyszenia Rodziny Jego imienia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800.
  3. W piątek modlitwy wypominkowe za zmarłych o 1745, a po Mszy św. nowenna do Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na tacę przeznaczona jest na Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.
  5. W ostatnią Niedzielę odbyła się zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. W jej organizację włączył się Zespół Charytaywny naszej parafii. Zebraliśmy łącznie 1178 zł. Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, a szczególnie ofiarodawcom, serdeczne Bóg zapłać.
  6. 21 sierpnia br. wyruszy z Łodzi 93. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, przy ul. Łąkowej 40. Szczegóły znajdują się w gablocie przed Kościołem.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” przybliża postać Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. W „Idziemy” przeczytamy o tajemnicach Ojca Pio. „Gość Niedzielny” podejmuje temat 100 dni trzeźwości dla Niepodległej. Do nabycia jest tygodnik „Źródło” i dla dzieci „Ola i Jaś”.
  8. Prośmy Pana Boga o błogosławieństwo.