Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 12. 08. 2018

  1. W środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To także 98. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. Tego dnia Ksiądz Arcybiskup Grzegorz RYŚ, Metropolita Łódzki, będzie przewodniczył Mszy św. w Bazylice Archikatedralnej Łódzkie o godz. 930. W naszym kościele porządek Mszy świętych jak w wakacyjne niedziele. Po każdej Eucharystii tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów. Podczas Mszy świętej o godz. 1130  będzie miał miejsce obrzęd złożenia ślubów wieczystych przez Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek.
  2. W przeddzień, we wtorek 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, gorliwego czciciela Matki Bożej. Oddał on swoje życie za współwięźnia w Oświęcimiu.
  3. W trzeci czwartek miesiąca 16 sierpnia o godz. 1700 zapraszamy na Różaniec. Podczas modlitwy pragniemy z Maryją prosić Boga o wszelkie potrzebne łaski na czas Misji Miłosierdzia, które w naszej parafii będą od 8 do 15 września br.
  4. W piątek modlitwy wypominkowe za zmarłych o 1745, a po Mszy św. Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. 21 sierpnia br. wyruszy z Łodzi 93. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się od 13 sierpnia w dolnym kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, przy ul. Łąkowej 40. Tych, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, podobnie jak w latach ubiegłych, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Osoby zgłoszone zostaną wpisane do Księgi Duchowych Pielgrzymów. Zapisu można dokonać w zakrystii. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Nowennę w intencji tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Będzie ona odprawiona przez 9 najbliższych dni po Mszach wieczornych.
  6. Koło Przyjaciół Radia „Maryja” i Telewizji „Trwam” organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 1 września. Zapisy w sklepiku parafialnym.
  7. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar na tacę przeznaczona jest na Centrum Studiów Jana Pawła II w Łodzi.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie naszego kościoła. W tym tygodniu wpłynęła bezimienna ofiara 500 zł na remont schodów. Bóg zapłać!
  9. Polecamy lekturę prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” pisze m.in. o II Konresie Młodzieży Polonijnej, o filmie o polskim Dywizjonie 303 i o 25-leciu TVP POLONIA. W „Idziemy” przeczytamy o „mieście Cudu Nad Wisłą” i „Tajemnicach Ziołowego Zakątka”. „Gość Niedzielny” wspomina nie tylko wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, lecz również postać Jej gorliwego czciciela, świętego Maksymiliana. Tygodnik „Źródło” odpowiada na pytanie „Co wiemy o Wniebowziętej?”.
  10. Prośmy Pana Boga o błogosławieństwo, abyśmy nadchodzące dni przeżyli godnie, w zdrowiu i radości, ubogaceni Bożą pomocą.