Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XX Niedziela Zwykła 19.08.2018

https://parafia-nsj-julianow.pl/wp-content/uploads/2018/04/Mi%C5%82osierdzie-Bo%C5%BCe.jpg

  1. We wtorek 21 sierpnia br. wyruszy z Łodzi 93. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tych, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Wpisu do Księgi Duchowych Pielgrzymów można dokonać w zakrystii naszego kościoła. Nowenna w intencji tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę jest odprawiana po Mszach wieczornych.
  2. W piątek modlitwy wypominkowe za zmarłych o 1745, a po Mszy św. Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. Koło Przyjaciół Radia „Maryja” i Telewizji „Trwam” organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 1 września. Zapisy w sklepiku parafialnym.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” odnosi się do IX Światowego Spotkania Rodzin, które w dniach 22-26 sierpnia br. odbędzie w Dublinie w Irlandii. Ponadto czasopismo podejmuje temat wdzięczności i przypomina postać św. Stanisława Kostki, którego Rok Jubileuszowy obecnie przeżywamy. W tygodniku „Idziemy” m. in. znajduje się wywiad z abpem Markiem Jędraszewskim pt. „Grzech, Kościół i prawda” oraz artykuł o Stowarzyszeniu Leczymy z Misją. „Gość Niedzielny” wyjaśnia fenomen św. Jacka Odrowąża i opowiada o okolicznościach śmierci błogosławionych franciszkańskich męczenników o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, zamordowanych w Peru w 1991 roku.
  5. Od listopada 2016 roku odbywają się w parafiach naszej Archidiecezji Misje Miłosierdzia Bożego pod hasłem: „Jezu, ufam Tobie”. Mają one na celu przygotowanie wspólnoty Kościoła łódzkiego na 100. rocznicę powstania Diecezji Łódzkiej w roku 2020. Misje są duchową pielgrzymką, podczas której człowiek może doświadczyć nawrócenia oraz pogłębienia wiary, aby według niej żyć i działać, w duchu miłości Boga i bliźniego. Istotnym elementem Misji jest peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej. W naszej wspólnocie parafialnej Misje Miłosierdzia Bożego odbędą w dniach 8-15 września br. Prośmy Boga o potrzebne łaski na czas ich trwania, zwłaszcza módlmy się za misjonarzy:

Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…
Św. Mario Małgorzato Alacouque – módl się za nami
Św. Faustyno – módl się za nami
Św. Janie Pawle II – módl się za nami