Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA Uroczystość NMP Częstochowskiej 26.08.2018

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania obraz matki boskiej częstochowskiej

  1. W tym roku mija 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. W sobotę 1 września o godz. 1800 w Archikatedrze Łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Marczaka w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.
  2. Zbliża się dzień imienin Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego. W poniedziałek 3 września, w liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego – papieża i doktora Kościoła, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta, po której w domu biskupim będzie można złożyć indywidualne życzenia.
  3. Ksiądz Arcybiskup, Metropolita Łódzki skierował do posługi duszpasterskiej w naszej parafii ks. Tomasza Sowika jako nowego wikariusza. Ks. Tomasz obejmie swoje obowiązki w poniedziałek 27 sierpnia. Dotychczas pracował w parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Łodzi – Chojnach. Otoczmy go naszymi modlitwami i życzliwością.
  4. Kończą się miesiące wakacyjne, w związku z tym powraca dawny porządek Mszy św. Od przyszłej niedzieli zostają wznowione niedzielne Msze św. o godz. 1300  i 1800. Z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 1800 nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu.
  5. W I sobotę miesiąca 1 września Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 800 w intencjach Kościoła, Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia MARYJA i Telewizji TRWAM.
  6. Parafia otrzymała Kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi w cenie 10 zł. Nabywając go wspieramy misjonarzy.
  7. W aktualnej „Niedzieli” znajdziemy wiele treści o sierpniowych pieszych pielgrzymkach i poznamy historię Jana Pawła I, Papieża Uśmiechu. W tygodniku „Idziemy” – obok informacji z życia Kościoła na świecie i w Polsce – można przeczytać o „Powstańczych pietach” powstania warszawskiego i zapoznać się z „Dekretem o heroiczności cnót Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Do nabycia jest także nowy numer „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci „Ola i Jaś” i Tygodnik Rodzin Katolickich „Źródło”.
  8. W dniach 8-15 września br. odbędą się w naszej wspólnocie parafialnej Misje Miłosierdzia Bożego. Mogą w nich uczestniczyć nie tylko wierni zaangażowani w życie parafii, ale także ci, którzy z różnych powodów nie utożsamiają się ze wspólnotą Kościoła, ale noszą w sobie – mniej lub bardziej żywe – pragnienie Boga. Udział w Misjach ma pomóc w odkryciu prawdy o Bogu miłosiernym i doświadczyć Jego działania. Został przygotowany folder z programem Misji Miłosierdzia. Prosimy o zabranie go i zapoznanie się z jego treścią. Pomyślmy także o naszych sąsiadach i znajomych, aby im także dostarczyć program Misji. Prosimy o modlitwę w intencji Misji, zwłaszcza chorych i cierpiących. Od czwartku 30 sierpnia rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Będzie ona odmawiana po Mszach wieczornych. A dzisiaj wspólnie prośmy Boga o potrzebne łaski na czas trwania Misji, zwłaszcza módlmy się za misjonarzy:

Ojcze nasz…

Zdrowaś Maryjo…

Chwała Ojcu…

Św. Mario Małgorzato Alacouque – módl się za nami

Św. Faustyno – módl się za nami

Św. Janie Pawle II – módl się za nami.