Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2.09.2018

Znalezione obrazy dla zapytania jezu ufam tobie

  1. Skończyły się wakacje i powraca dawny porządek Mszy św. Zostają  wznowione w niedziele Msze św. o godz. 1300  i 1800. Dzisiaj, z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz 1800, nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
  2. W poniedziałek 3 września br. wspólną modlitwą rozpoczniemy nowy rok szkolny. Na Mszę św. o godz. 800 zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi w najbliższym tygodniu podczas wszystkich Mszy św., aby nowy rok szkolny rozpocząć w łasce uświęcającej. W przyszłą niedzielę 9 września na Mszy św. o godz. 1130 poświęcenie tornistrów.
  3. W poniedziałek 3 września przypada liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego. W Bazylice Archikatedralnej o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Solenizanta, po której w domu biskupim będzie można złożyć indywidualne życzenia.
  4. 6 września, w I czwartek miesiąca, o godz. 1700 nabożeństwo różańcowe z udziałem Koła Radia „Maryja”.
  5. 7 września, w I piątek miesiąca, Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusowym o godz. 1700 i 1800. Na 1700 zapraszamy dzieci i młodzież.
  6. W naszym kościele wiele rzeczy wymaga renowacji i odnowy. Dlatego od września, w trzecią niedzielę każdego miesiąca, będzie tzw. taca gospodarcza. Zebrane środki w całości będą przeznaczone na konkretny cel. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. Parafia otrzymała Kalendarz misyjny z papieskimi intencjami modlitewnymi w cenie 10 zł. Nabywając go wspieramy misjonarzy.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” znajdziemy wiele na temat 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej, ale także dowiemy się o kaplicy Gwiazdy Niepokalanej w Niepokalanowie oraz w artykule „Królowa zapatrzona w Boga” przeczytamy o zmarłej amerykańskiej artystce Arethy Franklin. W tygodniku „Idziemy” – wśród wielu ciekawych informacji – uwagę zwraca tekst pt. „Szkoła kiszonych ogórków”. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, tygodnik rodzin katolickich „Źródło” oraz „Ola i Jaś” dla dzieci.
  9. W najbliższą sobotę 8 września br. rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej tygodniowe Misje Miłosierdzia Bożego. Udział w nich ma pomóc w odkryciu prawdy o Bogu miłosiernym i doświadczyć Jego działania. Został przygotowany folder z programem Misji Miłosierdzia. Prosimy o zabranie go i zapoznanie się z jego treścią. Pomyślmy także o naszych sąsiadach i znajomych, aby im także dostarczyć program Misji. Prosimy o modlitwę w intencji Misji, zwłaszcza chorych i cierpiących. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego, która jest odmawiana po Mszach wieczornych. A dzisiaj wspólnie prośmy Boga o potrzebne łaski na czas trwania Misji, zwłaszcza módlmy się za misjonarzy:

Ojcze nasz…
Zdrowaś Maryjo…
Chwała Ojcu…
Św. Mario Małgorzato Alacouque – módl się za nami
Św. Faustyno – módl się za nami
Św. Janie Pawle II – módl się za nami.