Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 9.09.2018

 

  1. Rozpoczęliśmy Misje Miłosierdzia w naszej wspólnocie parafialnej. Jest to czas łaski. Wykorzystajmy dany nam przez Boga dar, abyśmy pogłębili naszą wiarę, nadzieję i miłość.
  2. Po przerwie wakacyjnej w czwartek 13 września br. wznawia działalność Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Pomoc udzielana będzie w każdy czwartek od godz. 1700. Do korzystania z pomocy zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące z terenu naszej parafii. Zwracamy się również z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można składać w Punkcie Pomocy w domu katechetycznym w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne można składać do skarbonki w kaplicy św. Antoniego.
  3. Od niedzieli 16 września br. rozpocznie ponownie swoją aktywność parafialna schola dziecięca. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci: dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby śpiewać na Bożą Chwałę podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 1130, do włączenia się w działalność scholi. Zapraszamy również grających na instrumentach. Próby śpiewu scholi będą odbywały się przed Mszą św. w niedziele od godz. 1030.
  4. W przyszłą niedzielę, w trzecią miesiąca września, będzie taca gospodarcza. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Idziemy” „Gościa Niedzielnego”, „Źródło” oraz „Ola i Jaś” dla dzieci.
  6. Prośmy Boga o potrzebne łaski na czas trwania Misji, zwłaszcza módlmy się za misjonarzy: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…,Św. Mario Małgorzato Alacouque – módl się za nami, Św. Faustyno – módl się za nami, Św. Janie Pawle II – módl się za nami.