Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.09.2018

 

 1. 17 września 1939 roku, zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Związek Radziecki zaatakował Polskę. Z racji 79. rocznicy tych wydarzeń oraz obchodzonego Dnia Sybiraka zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi w poniedziałek 17 września o godz. 1200 na Mszę św., by uczcić pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddać hołd Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu czy Rosji.
 2. Wczoraj zakończyliśmy Misje Miłosierdzia w naszej wspólnocie parafialnej. Był to czas łaski dany nam przez Boga, abyśmy pogłębili naszą wiarę, nadzieję i miłość. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie osobom, które przyczyniły się do dobrego przeżycia Misji, a zwłaszcza księżom Wikariuszom i księdzu Infułatowi, siostrze Zakrystiance, panu Organiście, Paniom posługującym na plebanii, Siostrom Służebniczkom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Asyście Kościelnej, Katechetom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkań misyjnych. Niech Bóg obdarzy wszelkimi potrzebnymi łaskami za poświęcony czas i wysiłek. Bóg zapłać.
 3. Niech owocem tych dni będzie codzienna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego odmawianą w rodzinach o godz. 1500. Serdecznie zachęcamy. W wymiarze parafialnym owocem duchowym Misji Miłosierdzia niech stanie się większa troska i pamięć o zmarłych parafianach. Dlatego w każdą niedzielę na każdej Mszy św. będziemy się modlić się za zmarłych parafian w mijającym tygodniu, a w ostatnim dniu miesiąca zostanie odprawiona w ich intencji Msza św. W tym miesiącu będzie to w niedzielę 30 września br. o godz. 1800.
 4. W poniedziałek 17 września br. o godz. 1845 będzie Msza św. z udziałem Grupy Odnowy w Duchu Świętym. Chętnych zapraszamy do udziału w tej formacji duchowej.
 5. We wtorek 18 września br. przypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18oo, dzieci i młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców. Po Mszy św. będzie spotkanie organizacyjne katechetów.
 6. Tego samego dnia, we wtorek 18 września, o godz. 1630 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca w salce obok kancelarii parafialnej. Zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy.
 7. Po przerwie wakacyjnej działa Parafialny Ośrodek Pomocy Charytatywnej. Pomoc udzielana jest w każdy czwartek od godz. 1700. Do korzystania z pomocy zapraszamy wszystkie osoby potrzebujące z terenu naszej parafii. Zwracamy się również z prośbą o wsparcie poprzez składanie darów w postaci produktów żywnościowych o dłuższym terminie ważności oraz ofiar pieniężnych. Dary żywnościowe można składać w Punkcie Pomocy w Domu Katechetycznym w każdy czwartek od godz. 1700 do 1830, w Kancelarii Parafialnej lub w Zakrystii. Ofiary pieniężne można składać do skarbonki w kaplicy św. Antoniego.
 8. Dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby śpiewać na Bożą Chwałę podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 1130, zapraszamy do scholi dziecięcej. Próby śpiewu odbywają się przed Mszą św. w niedziele od godz. 1030.
 9. Służba Liturgiczna Ołtarza odgrywa ważną rolę w dobrym przeżyciu Liturgii. Serdecznie zapraszamy kandydatów na ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Zenona Stochli, który jest opiekunem Służby Liturgicznej Ołtarza.
 10. W dzisiejszą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 11. Szkoła Podstawowa nr 55 zaprasza na Rodzinny Piknik Charytatywny „Oddech Julki”, który odbędzie się w sobotę 22 września br. od godz. 1000 na boisku szkolnym przy ul. Mackiewicza 9 w Łodzi.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Idziemy” „Gościa Niedzielnego”, „Źródło”, „List do Pani” oraz „Ola i Jaś” dla dzieci.
 13. Od początku miesiąca września zmarli nasi parafianie: Helena Bujnowska – lat 82, Jadwiga Węglarczyk – lat 80, Anna Zawadzka – lat 77, Edward Cebula – lat 84, Piotr Skrzynecki – lat 51, Jadwiga Aniszewska – lat 85, Stefan Leitloff – lat 83. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…