Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 23.09.2018

 

  1. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 1500 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.
  2. Parafia św. Faustyny w Łodzi oraz Wydział Duszpasterstwa Kurii AŁ serdecznie zapraszają na I Łódzki Kongres Św. Faustyny, który odbędzie się 4 i 5 października br. w Parafii Św. Faustyny w Łodzi przy Placu Niepodległości 1. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
  3. Studium Muzyki Kościelnej AŁ zaprasza na zajęcia Akademii Sztuk Dobrych i Przyjemnych. Projekt skierowany jest do osób dorosłych, pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie: muzyki, sztuk plastycznych, literatury, poezji, teatru i filmu. Zajęcia odbywać się będą od 8 października br. w każdy drugi poniedziałek miesiąca w godz. 1700-2000. Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie Studium Muzyki Kościelnej. W sobotę 13 października br. w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (ul. Zgierska 123 w Łodzi) rozpocznie się szósta edycja Kursu Chorału Gregoriańskiego. Zajęcia będą w drugie soboty miesiąca w godz. 1300-1630.
  4. Młodzież z III klas Gimnazjum, która chce przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej do 15 października.
  5. Dzieci, które chciałyby śpiewać na Bożą Chwałę podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 1130, zapraszamy do scholi dziecięcej. Chłopców serdecznie zachęcamy do poszerzenia grona ministrantów.
  6. Na tacę gospodarczą z ostatniej Niedzieli złożyliśmy 6 tyś. 132 zł i 97 groszy. Jest ona przeznaczona na zapłatę za kamień na remontowaną część schodów. Natomiast zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej wyniosła 457 zł. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do włączenia się w kształtowanie Budżetu Obywatelskiego Łodzi. Dzisiaj do głosowania na swoje projekty będą przed kościołem zachęcać uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 65.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Niedzieli” przeczytamy między innymi o dwóch obliczach Jezusa Miłosiernego. „Gość Niedzielny” zachęca do modlitwy za księdza przywołując słowa św. Jana Vianneya: Nie ma złych kapłanów, są tylko tacy, za których wierni mało się modlą. W „Idziemy” dowiemy się o podejmowanych inicjatywach w związku z obchodami Roku Ojca Pio. Jest jeszcze nowy numer „Źródła”, „Listu do Pani” oraz „Oli i Jasia” dla dzieci.
  9. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie: Krystyna Hilczer-Kocińska lat 72 i Wojciech Rembowski lat 77. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…